Balet Bolszoj: Giselle Multikino Gdańsk Gdańsk Sprawdź!
stat

Balet Bolszoj: Giselle

Jeden z najpiękniejszych baletów XIX wieku w wykonaniu najsłynniejszego zespołu baletowego świata będzie można obejrzeć w wybranych kinach sieci Multikino na żywo już w najbliższą niedzielę, 26 stycznia o godzinie 16:00.

"Giselle" w kinowej transmisji to nie lada gratka dla miłośników baletu. Tytuł należy do baletowej klasyki, w kolejnych wystawieniach jest od lat podziwiany na całym świecie. To klasyczne dzieło zostanie zaprezentowane w nowej inscenizacji Aleksieja Ratmańskiego (znanego m. in. z "Korsarza", którego na ekranach kin sieci można było oglądać w listopadzie 2019 roku).
Wiejska dziewczyna Giselle zakochuje się w przystojnym młodzieńcu, nie wiedząc, że to książę Albert w przebraniu. Książę nie może ożenić się z ubogą panną, ma już zresztą narzeczoną. Gdy prawda wychodzi na jaw, Giselle umiera z rozpaczy i dołącza do wił - duchów dziewcząt, które zmarły przed ślubem. Nocą, w scenerii leśnego cmentarza, Giselle powstaje z grobu i jeszcze raz spotyka Alberta, którego na miejsce jej spoczynku przywiodły wyrzuty sumienia. Młodzieniec jest jednak w niebezpieczeństwie...

Aleksiej Ratmański spojrzał na kanoniczny balet z nowej perspektywy i stworzył zachwycającą inscenizację, w której znana historia nieszczęśliwie zakochanej dziewczyny urzeka na nowo.

muzyka: Adolphe Adam
choreografia: Aleksiej Ratmański
Czas trwania: ok. 2 godz.30 min.