Balet Bolszoj - Złoty Wiek Multikino Gdynia Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Balet Bolszoj - Złoty Wiek

16 października w wybranych kinach sieci Multikino, po raz pierwszy zagości na żywo Balet Bolszoj z Moskwy. Widzowie wybranych kin sieci Multikino zobaczą cały sezon 2016-17 z najsłynniejszej sceny baletowej świata. W harmonogramie sezonu 4 wydarzenia na żywo oraz 3 retransmisje.

Teatr Bolszoj (Państwowy Akademicki Wielki Teatr Rosji) ogłosił program transmisji HD LIVE baletów w sezonie 2016-17, w ramach cyklu "Bolshoi Ballet Live". Podobnie jak w latach ubiegłych, widzowie kin na całym świecie będą mogli obcować zarówno z baletem klasycznym na najwyższym poziomie, jak i z choreografią współczesną.

Kolejny sezon transmisji otworzy już 16 października "Złoty Wiek" Jurija Grigorowicza do muzyki Dmitrija Szostakowicza. Akcja tego baletu rozgrywa się w środowisku gangsterskim. W listopadzie "Jasny Potok" tego samego kompozytora w choreografii Aleksieja Ratmańskiego przeniesie nas do kołchozu, w którym dwie młode kobiety wypróbują wierność męża jednej z nich. W grudniu powróci "Dziadek do orzechów", najpopularniejszy, nie tylko w okresie świątecznym, tytuł transmisji. W nowym roku zobaczymy na żywo "Śpiącą królewnę" - olbrzymi, baśniowy balet w przepięknej, tradycyjnej inscenizacji. W lutym nadarzy się kolejna okazja, aby podziwiać Swietłanę Zacharową, primabalerinę Bolszoj, w "Jeziorze łabędzim". Wszystkie trzy dzieła Czajkowskiego zaprezentowane będą w legendarnych już choreografiach Jurija Grigorowicza. Niespodzianką będzie "Wieczór choreografii współczesnych", w którym znajdą się dzieła mistrzów choreografii XX i XXI wieku: Hansa van Manena, Sol León i Paula Lightfoota oraz Aleksieja Ratmańskiego. Na kwiecień Bolszoj zostawił nowinkę: balet "Bohater naszych czasów" na postawie powieści Lermontowa. Muzykę skomponował Ilja Demucki, a choreografię stworzył Jurij Posochow. Spektakl otrzymał w marcu 2016 trzy Złote Maski, prestiżowe rosyjskie nagrody teatralne.

Informacja o biletach

Normalny - 35 zł
Ulgowy (dla Uczniów i Studentów z ważną legitymacją) - 30 zł
Senior (dla osób powyżej 60 roku życia) - 30 zł
Grupowy (dla grupy zorganizowanej powyżej 15 osób) - 30 zł
Szkolny (dla grupy zorganizowanej powyżej 30 uczniów) - 25 zł