Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Ballady ofiar

kasy:
58 551-50-40, 301-13-28
6.4
9 ocen
Twoja ocena to: 5
“Ballady ofiar” – piosenki Nicka Cave’a w tłumaczeniu Romana Kołakowskiego

Spektakl powstał w ramach III edycji Gdańskiego Stypendium Teatralnego.

reżyseria: Dariusz Siastacz
wykonawcy: Maria Borzyszkowska, Marcin Korbas / Dariusz Siastacz, Rafał Ostrowski
opracowanie muzyczne: Tomasz Krezymon
scenografia: Robert Florczak
kostiumy: Alicja Gruca
projekty graficzne: Jacek Staniszewski
ruch sceniczny: Igor Kryszyłowicz
produkcja: Centrum Edukacji Teatralnej
producent: Kinga Byzdra

premiera: 10 grudnia 2001r. w piwnicy “Locha” Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku

Spektakl powstał dzięki pomocy finansowej Urzędu Miejskiego w Gdańsku

O spektaklu

“Ballady ofiar” mają mówić o trudnych sytuacjach w życiu człowieka: o samotności, o bycie Człowieka Wyklętego Przez Społeczeństwo, o nieszczęśliwej miłości i wreszcie o upartym dążeniu do pogodzenia się z własnym życiem – używając dużych słów – ma mówić o człowieczeństwie. Wszystkie te tematy będą ukryte pod przykrywką pięknych, romantycznych melodii w nowych aranżacjach Tomasza Krezymona i mocnych, męskich tekstów w tłumaczeniu Romana Kołakowskiego. Takie są piosenki Nicka Cave’a.

Dariusz Siatacz

Absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Laureat Grand Prix Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 1991 roku i Grand Prix oraz nagrody publiczności Przeglądu Piosenki Georgesa Brassensa w Poznaniu w 1992 roku, a także Grand Prix i nagrody publiczności Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w Toruniu w 1995 roku. Aktor teatru Miejskiego w Gdyni. Reżyser spektaklu “Dziesięć obrazów naturalnej wielkości” Dariusza Bazaczka z muzyką Tomasza Krezymona i spektaklu “Męski punkt widzenia” na motywach “Szmiry” Charlesa Bukowskiego – przedstawienie dyplomowe IV roku Studium Wokalno-Aktorskiego w Gdyni.

Gdańskie Stypendium Teatralne

Gdańskie Stypendium Teatralne zostało powołane przez Zarząd Miasta Gdańska w roku 2000. Realizacją projektu zajmuje się Centrum Edukacji Teatralnej. Stypendium ma służyć rozwojowi niezależnego ruchu teatralnego, aktywizacji środowisk twórczych i promocji Gdańska. Gdańskie Stypendium Teatralne to szansa dla młodych twórców teatru, pragnących realizować swoje plany artystyczne. O stypendium ubiegać się mogą artyści z Polski i zagranicy. Stypendia dzielą się na jesienne i wiosenne, każda edycja trwa 6 miesięcy: edycja jesienna od 1 lipca do 31 grudnia, edycja wiosenna od 1 stycznia do 30 czerwca. Każdorazowo ogłaszany jest konkurs, laureat zobowiązany jest do realizacji spektaklu, którego premiera odbędzie się przed wygaśnięciem umowy. Do tej pory laureatami Stypendium zostali: Patrycja Kujawska (jesień 2000), Marek Kocot (wiosna 2001), Dariusz Siastacz (jesień 2001), Macin Bortkiewicz (wiosna 2002).

Przeczytaj także