Balloon Festival Wyspa Sobieszewska Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Wydarzenie w ramach

Zapraszamy na Balloon Festival, który odbędzie się w ramach Podniebnego Bazaru. Aeroklub Gdański wraz z firmą Dream Baloon przygotowały festiwal balonów. W trakcie Balloon Festivalu odbędą się: zawody balonów, puchar dronów, zawody lotnicze, skoki spadochronowe.

5 września o godz. 17:00 rusza I tura (kwalifikacje) zawodów balonowych, a o 20:30 odbędzie się Nocna Gala Balonów.

Zanim balony wystartują do nieba, uczestnicy będą mogli oglądać: zawody skoków spadochronowych, loty śmigłowcem Robinson 44, zawody lotów samolotami oraz szybowcami.

To oczywiście nie wszystko: tego dnia goście będą mogli obejrzeć również zawody dronów. To jedyne takie zawody w Polsce w tym roku. Obejrzeć będzie można wyścig najnowszych modeli i rodzajów dronów.

W niedzielę, 6 września odbędzie się II tura zawodów balonowych (finały). Zostaną rozegrane zawody o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska w Turnieju Dronów Sportowych.Akrobacje Łukasza Czepieli - Mistrza Świata 2018 Red Bull Air Race w Klasie Challenger będzie można podziwiać w oba dni. Łukasz złapał lotniczego bakcyla w wieku 6 lat. Było to wtedy, gdy ojciec zabrał go na pokazy lotnicze odbywające się w podrzeszowskiej Jasionce. Być może i u nas, na Pomorzu, na Wyspie Sobieszewskiej zrodzi się pasja i dojrzewać będą przyszli mistrzowie!

Dodatkowo, na stoisku Aeroklubu przez cały weekend, będzie można obejrzeć: szybowiec, motolotnię, motoparalotnię, czy balon. Visit Gdańsk - przygotowuje dla uczestników strefę relaksu. W strefie przygotowanej przez MTG SA będzie zaś można posilić się, kosztując m.in. dań z grilla, czy dań kuchni regionalnej. Na miłośników Foodtracków czekać będzie oferta 6 z nich.

Ponadto atrakcje przygotował dla uczestników także: Gdański Archipelag Kultury (GAK), Partnerstwo na Rzecz Wyspy Sobieszewskiej oraz OSP Świbno. Będą biegi na orientację, konkursy, warsztaty balonowo-spadochronowe, czy zawody sportowo-pożarnicze o puchar Pani Prezydent Miasta Gdańska.

Szczegółowy program oraz więcej informacji na stronie: https://podniebnybazar.gcb.visitgdansk.com/home.qbpage

Na gości czekają specjalnie przygotowane miejsca parkingowe (25 zł). Organizatorzy przygotowali także shuttle busy, które kursować będą z Dworca Głównego PKP w Gdańsku, od godz. 15:00 do 19:00. Busy z Wyspy Sobieszewskiej do Gdańska kursować będą w godzinach 16:00 - 20:00. Koszt biletu w jedną stronę to 15zł /os, zaś w obie strony - 20zł/os.

Organizatorzy: MTG SA, Aeroklub Gdańsk i Dream Baloon
Partner Główny: Saur Neptun
Partnerzy: Fundacja Gdańska, Urząd Miasta Gdańska, Gdańsk Lech Wałęsa Airport, GAiT, Gdańska Organizacja Turystyczna, Wyspa Sobieszewska, Hampton by Hilton Gdańsk Old Town, GAK Wyspa Skarbów, SUEZ, Okocim, Pepsi, Deo Plaza, City Motors
Wystawcy: Aeroklub Gdański, Dream Baloon, Dron FestiWal, Czepiela Luke

Wjazd na parking między ulicami 100-lecia ZHP i Wieniecką:
mapka orientacyjnaMapka

Informacja o biletach

Koszt wjazdu na parking to 25zł – przy zakupie biletu online: https://podniebnybazar.gcb.visitgdansk.com/rejestracja.qbpage
Kupując bilet w dniu wydarzenia, w parkometrze – jego koszt wynosić będzie 30zł.