Baltic Football Cup Stadion piłkarski Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Baltic Football Cup

BFC 2018 Summer odbędzie się w dniach 02 - 03 czerwiec 2018 roku. Tym razem będziemy gościli piłkarzy z rocznika 2007, 2008 i 2009 w Gdańsku. Wszystkie roczniki zagrają na obiektach MOSiR przy ul. Traugutta 29.

W międzynarodowym turnieju piłki nożnej "Baltic Football Cup 2018" weźmie udział 16 zespołów w każdym roczniku. Zagrają najlepsze polskie zespoły oraz zaproszone drużyny z Niemiec, Anglii, Ukrainy i Rosji. Łączna liczba uczestników to ok. 700 chłopców.

Nazwa turnieju nawiązuje do regionu i ma jednoznacznie kojarzyć się z Pomorzem. Przyszłość tworzą młodzi chłopcy, którzy rozpoczynają swoją przygodę z piłką. Dlatego już dzisiaj należy zagwarantować im odpowiednie warunki rozwoju. Młodzi adepci futbolu, którzy sprawiają obecnie tyle radości swoim opiekunom, za kilka lat mogą stać się dumą narodową poszczególnych reprezentacji na Starym Kontynencie. Jedną z najlepszych metod rozwoju młodych charakterów są turnieje piłkarskie. Spotkanie zawodników z różnych zakątków Europy daje możliwości wymiany doświadczeń nie tylko sportowych, ale również gwarantuje nawiązanie dłuższych znajomości oraz bezcenne przełamanie bariery językowej.

Dodatkowo rywalizacja sportowa w duchu "fair play" uczy od najmłodszych lat szacunku do drugiej osoby oraz rozwija cechy charakteru, które w dorosłym życiu są bardzo przydatne. Dla młodych zawodników, to również pierwsze kroki w długiej i żmudnej karierze piłkarskiej. Turniej to wielkie święto dla wszystkich osób zaangażowanych w tak wyjątkową i atrakcyjną imprezę sportową.

Zamiarem organizatorów jest zrealizowanie najlepszego młodzieżowego turnieju piłki nożnej w tej części Europy. "Balic Football Cup".

Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń drużyn w 3 kategoriach wiekowych : 2007, 2008 i 2009.

Czytaj także