stat
Impreza już się odbyła

Bałtyk Movie. Chleb i sól

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

U nas możesz spodziewać się niespodziewanego. Drzwi otworzy niezawodny Keanu Reeves, odpoczynek znajdziecie w estońskiej saunie, a pożegnamy was chlebem i solą. Rozgośćcie się w najbardziej spektakularnej sali kinowej Trójmiasta, skąd wyruszymy w rejs przez nieoczywiste akweny nadbałtyckiej kinematografii.

paź 18

piątek, g. 10:00

bilety 10 zł
paź 27

niedziela, g. 11:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Przed pokazem odbędzie się 15 minutowa prelekcja.

Opis filmu
Ostatnie lato młodości, wolności i beztroski w rytmie hip-hopu i cieniu zbliżającej się dorosłości. Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami pełnometrażowy debiut Damiana Kocura został doceniony na m.in. na festiwalach w Wenecji i Gdyni.
Upalne lato, leniwie płynący czas, hip-hopowy freestyle, chłopaki z tatuażami i dziewczyny, z którymi lepiej nie zadzierać. Tak właśnie wygląda miejsce z czasów młodości, do którego wraca Tymek student warszawskiej Akademii Muzycznej przygotowujący się do rozpoczęcia światowej kariery jako pianista. Jest tu też jego matka oraz brat Jacek i koledzy z dawnych dni przesiadujący na osiedlu. Tymek pojawia się tu jednak tylko na chwilę po wakacjach rusza na zachód Europy, gdzie otrzymał stypendium. Ta krótka wizyta w zupełności wystarczy, aby poznał centralny punkt spotkań lokalnej młodzieży jakim jest nowo powstały bar z kebabem. Chłopaki z osiedla dobrze żyją z obcokrajowcami, ale są drobne wyjątki. Z czasem konflikt zaostrza się. Spirala strachu i zagrożenia zaczyna się nakręcać, a Tymek znajdzie się w samym jej centrum.

W jednej z głównych ról wystąpił Tymoteusz Bies utalentowany uczestnik Konkursu Chopinowskiego i wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, a partnerują mu m.in. znani z hip-hopowej sceny Bartosz Intruz Olewiński i Wojciech TPS Walkiewicz. 

Prelekcję poprowadzi Paweł Biliński.

Paweł Biliński:
Adiunkt Zakładu Filmu i Mediów na Uniwersytecie Gdańskim, zastępca Dyrektora w Centrum Filmowym UG im. Andrzeja Wajdy. W latach 2012-2019 zajmował się edukacją filmową w Klubie Żak. Autor książki Kinematograf o sobie. Autotematyzm w polskim filmie fabularnym (2021), współredagował książki Orson Welles. Twórczość recepcja dziedzictwo (2016). Jest stałym współpracownikiem magazynu Ekrany",
publikował między innymi na łamach Kwartalnika Filmowego", Studiów Filmoznawczych", Panoptikum", portalu edukacjafilmowa.pl oraz w tomach zbiorowych.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    15 zł