stat
Impreza już się odbyła

Bałtyk Movie - Kino letnie

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

O wolności, szczęściu, wykluczeniu, życiu, ludziach. Kino regionu bałtyckiego snuje opowieści - surowe, ale jednocześnie pełne skrajnych emocji, absurdalnego humoru i ludzkich historii, które nie zawsze mają szczęśliwe zakończenie. Zapraszamy na pierwszą edycję plenerowego Kina Letniego. W pięć kolejnych środowych wieczorów pokażemy mroźne propozycje z dalekiej Północy. Usiądźcie wygodnie w naszym ogrodzie i wyruszcie z nami w filmową podróż do krainy bałtyckich twórców.

Wydarzenie w ramach projektu "Kolory Bałtyku".

TERMINARZ:
17 lipca - "Thelma" (2017), reż. Joachim Trier (DK)
24 lipca - "Komuna" (2016), reż. Thomas Vinterberg (Dania)
31 lipca - "Intruz" (2015), reż. Magnus von Horn (Polska/ Szwecja)
7 sierpnia - "Olli Mäki. Najszczęśliwszy dzień jego życia" (2016), reż. Juho Kuosmanen (Finlandia)
14 sierpnia - "The Square" (2017), reż. Ruben Ostlund (Szwecja) wstęp: wolny. Ilość miejsc ograniczona, start: godz. 21.00

OPISY FILMÓW:

"Thelma"
Początek studiów w Oslo to dla młodej kobiety początek nowego życia. Po raz pierwszy rodzi się w Thelmie miłość. Przeżywanie i uporządkowanie związanych z dorosłością emocji komplikuje nie tylko nieustająca kontrola ze strony rodziców - religijnych fanatyków. Okazuje się, że w Thelmie drzemią ukryte, nadprzyrodzone siły, które pozwalają bohaterce zmieniać i kształtować rzeczywistość. Siły te dają o sobie znać w chwilach, gdy Thelma przeżywa stres lub niepokój. Wkrótce zawładną ciałem i umysłem dziewczyny, zmienią życie jej i otoczenia. Czy wtedy Thelma stawi czoła pytaniom o własną tożsamość? Reżyser wciąga widza w poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, co leży u źródeł zachowania dziewczyny. I trzyma w napięciu aż do zaskakującego finału.

"Komuna"
Anna (Trine Dyrholm) ma dość mieszczańskiego życia. Namawia męża na eksperyment: zerwanie z nudnym, ustatkowanym życiem i konserwatyzmem epoki. Wspólnie postanawiają stworzyć hipisowską komunę w wielkiej willi, która nieoczekiwanie przypadła im w spadku. Wraz z Anną i jej rodziną zostajemy zaproszeni do życia we wspólnocie, której członkowie razem się budzą i zasypiają, wspólnie gotują, jedzą i powierzają sobie sekrety. Jednak przyjaźń, miłość i tolerancja żyjącej pod jednym
dachem grupy zostaje wystawiona na próbę, kiedy mąż Anny zwierza się jej ze swoich planów. Chciałby, aby do komuny dołączyła znacznie młodsza dziewczyna, w której się zakochał.

"Intruz"
Nagrodzony na Festiwalu w Gdyni za najlepszą reżyserię, scenariusz i montaż, trzymający w napięciu debiut Magnusa von Horna. Jedyna pełnometrażowa polska produkcja pokazana w ramach festiwalu Cannes w 2015 roku, z doskonałymi zdjęciami nominowanego do Oscara za "Idę" Łukasza Żala.

"Intruz" opowiada inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami historię, która rozgrywa się na szwedzkiej prowincji. 17-letni John - pod wpływem ekstremalnych emocji - dopuszcza się zbrodni. Po odbyciu kary wraca w rodzinne strony i próbuje rozpocząć życie na nowo. Szybko jednak zderza się z przeszłością, o której chciałby zapomnieć.

"Olli Mäki. Najszczęśliwszy dzień jego życia"
Oparta na autentycznych wydarzeniach, obsypana nagrodami fińska love story. Główna nagroda sekcji Un Certain Regard w Cannes w 2016 roku, a także Europejska Nagroda Filmowa dla europejskiego odkrycia roku. 1962 rok. Amator z małego miasteczka, który stał się profesjonalnym bokserem i ulubieńcem Finlandii, szykuje się do decydującego meczu w swojej karierze. Kiedy wszyscy wokół Olliego Mäkiego koncentrują się na nadchodzącym pojedynku, on sam nie może przestać myśleć o młodej
dziewczynie napotkanej na weselu... Czy ważniejsza okaże się dla niego walka o sukces czy osobiste szczęście? Czy można mieć wszystko? A może prawdziwym zwycięstwem jest niczego w życiu nie żałować?
"Olli Mäki. Najszczęśliwszy dzień jego życia" to subtelny portret człowieka, który znalazł się w centrum medialnego huraganu, z niezwykłą dbałością oddający charakter lar 60. To mieszanka melancholii i typowo fińskiego humoru.

"The Square"
Co łączy przystojnego kuratora muzeum w Sztokholmie, zafascynowaną nim amerykańską dziennikarkę, małego chłopca, którego niesłusznie posądzono o kradzież, oraz udającego małpę artystę? Christian (Claes Bang) ma wszystko pod kontrolą. Jest atrakcyjnym mężczyzną o wielkim uroku osobistym. Niedawno się rozwiódł i lubi wdawać się w niezobowiązujące romanse, a młoda amerykańska
dziennikarka (Elisabeth Moss) może okazać się jego nowym trofeum. Na co dzień Christian jest dyrektorem prestiżowego muzeum sztuki nowoczesnej, co daje mu władzę i idealną pozycję społeczną. Do tego przykładnie opiekuje się córkami, jeździ kosztującą fortunę Teslą i wspomaga potrzebujących - zwłaszcza, jeśli nie wymaga to od niego zbyt dużego wysiłku. Jednak podczas przygotowań do premiery instalacji "The Square", z którą wiąże ogromne nadzieje, utrzymanie starannie pielęgnowanego wizerunku okaże się być dla niego nie lada wyzwaniem.

Współorganizator wydarzenia: Restauracja Rada Miasta Food&Wine