Banda Czworga - koncert piosenek żeglarskich i nie tylko Oliwski Ratusz Kultury Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Banda Czworga - koncert piosenek żeglarskich i nie tylko Opinie (1)

Nie od dziś wiadomo, że muzyka ma magiczną moc przenoszenia Nas w zupełnie inne miejsce. Czasem nawet w bardzo odległe... Jeśli macie ochotę na małą podróż po muzycznych stylach w towarzystwie egzotycznych instrumentów takich jak: saz, cajón, czy też portugalskiej gitary fado coimbra serdecznie zapraszamy na koncert zespołu Banda Czworga. Ci wspaniali artyści zabiorą Was we wspaniały muzyczny rejs.

Banda Czworga to zespół, który wykonuje muzykę akustyczną z pogranicza piosenki żeglarskiej oraz folku o autorskim repertuarze. Został założony w roku 2015 w Elblągu z inicjatywy Przemysława Piejdaka oraz Rafała Sajko. Pozostali członkowie współtworzący grupę to Arkadiusz Kozakiewicz i Michał Dreger. Każdy z nich to doświadczony muzyk o wieloletnim stażu gry na instrumencie. Zespół wyróżnia się dość nietypowym połączeniem instrumentalnym: gitara fado coimbra, cytra leśna, bouzouki irlandzkie, kantele, cajon, saz oraz mandolina. Te urozmaicone kompozycje muzyczne uświetniają wielogłosowe partie wokalne, a także stroje w barokowym stylu. 

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


Artyści do tej pory odnieśli następujące sukcesy:
- III Miejsce na "XI Szanta Claus Festiwal" - 2017 r.
- Wyróżnienie na "Szantach pod Żurawiem/Baltic Sail" - 2017 i 2018 r.
- Stypendium Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego  - 2017 r.
- Stypendium Kulturalne Miasta Elbląg - 2018 r.

W roku 2019 ukazała się również ich debiutancka płyta zatytułowana "Piosenki znad rzeki Elbląg", na której znalazło się 10 utworów. Album został wydany przy pomocy wsparcia finansowego Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego i Miasta Elbląg. Zapraszamy serdecznie!

Czytaj także