Bartas Szymoniak Oliwski Ratusz Kultury Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Bartas Szymoniak

Bartas Szymoniak - absolwent Wydziału Jazzu AM w Katowicach, laureat "IDOLA", były frontman grupy Sztywny Pal Azji (2008-2015). Artysta kreujący nowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej, które nazwał BEATROCKIEM (gatunek łączący elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów.

lut'21 26

piątek, g. 16:00

Gdańsk,
Wszystkie dźwięki tworzy na żywo sam (bas, perkusja, trąbki, śpiew itd.), a następnie zapętla na tzw. looper. Dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Tak powstają kompozycje artysty - człowieka orkiestry. Towarzyszy mu jedynie gitarzysta i wokalista - Michał Parzymięso.

rock - koncerty w Trójmieście


Płyta "Alarm", nagrana w taki właśnie sposób, jest pierwszą tego typu w Polsce, będącą jednocześnie ilustracją muzyczną do słów najważniejszych poetów pokolenia Kolumbów (wiersze A. Słonimskiego, K.K. Baczyńskiego oraz T. Gajcego). Płyta, obok "Powstania" Lao Che i "Jestem przestrzeń " Moniki Borzym, zaliczana jest obecnie do najważniejszych w tej tematyce. Krążek nominowany został również do nagrody specjalnej "Strażnika Historii".

Podczas koncertu usłyszymy też zapewne legendarny utwór "Kocham Wolność" Chłopców z Placu Broni, we własnej aranżacji artysty, którego premiera miała miejsce w 18. rocznicę śmierci Bogdana Łyszkiewicza - 23.06.2018 r. Utwór przez 13 tygodni znajdował się w czołówce listy przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Jest pierwszym polskim utworem nagranym jedynie za pomocą beatboxu i gitary, który znalazł się na tej liście i dotarł tak wysoko!

Obecnie Artysta przygotowuje materiał na nowy album, który ukaże się jesienią 2019 r.