stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Autorem projektu "Hurtowania Materiałów Niematerialnych" jest Bartłomiej Sutt - perkusista z klasycznym wykształceniem zdobytym w Danii, Francji i Polsce, który zajmuje się również muzyką elektroniczną, szeroko pojętą muzyką rozrywkową oraz jazzem. Podczas swojego performance'u artysta przełamuje bariery w sztuce zestawiając ze sobą kanony perkusyjnej literatury ze świeżo powstałymi kompozycjami wykorzystującymi zaawansowane zdobycze technologiczne. Wplatając w utwory inspiracje z wielu innych gatunków muzycznych i poszerzając typowe koncertowe doznanie o interaktywne wizualizacje oraz efekty dźwiękowe, Bartłomiej umożliwia widowni doświadczyć nowego rodzaju dzieła artystycznego.

lut 15

sobota, g. 18:00

bilety 100 - 150 zł
Kup bilet
Utwory inspirowane są wieloma źródłami, poczynając od matematyki i architektury, a kończąc na zagrożeniach naszych czasów, których często nie jesteśmy świadomi. Muzyka współczesna, ponieważ takim mianem należałoby określić wszystkie kompozycje zawarte w programie, często wydaje się trudna do zrozumienia, a czasami wręcz przytłaczająca. Artysta burzy ten stereotyp, pokazując słuchaczom, jak niesamowity jest świat muzyki współczesnej, pełen fascynujących brzmień i niekonwencjonalnych pomysłów.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Scena zapełniona instrumentami, które rzadko spotyka się w odsłonie solowej, zainteresuje każdego, kto na nią spojrzy. Przysłowiowym "asem w rękawie" każdego perkusisty jest olbrzymie instrumentarium - grupa instrumentów perkusyjnych jest najobszerniejszą ze wszystkich. Bartłomiej, skrzętnie wykorzystując ten fakt, prezentuje widzom fascynujące instrumenty z wielu kultur oraz przedmioty codziennego użytku, którym nadaje nowego znaczenia i wykorzystuje w celu uzyskania niecodziennych brzmień.

Bartłomiej Sutt urodził się w 1998 r. w Gdańsku, swoją podróż przez świat muzyki rozpoczął w wieku 7 lat. Podczas swoich występów wykorzystuje nie tylko klasyczne instrumenty perkusyjne, ale również przedmioty codziennego użytku. To między innymi ta innowacyjna praktyka pozwala mu na osiąganie niezwykłych efektów dźwiękowych, które zaskakują słuchaczy i pobudzają ich wyobraźnię. Występy Bartłomieja są zawsze pełne energii i emocji, a jego muzyka przyciąga uwagę słuchaczy dzięki swojej oryginalności. To muzyk, który przekracza granice i eksperymentuje z dźwiękami, tworząc niepowtarzalną i unikalną sztukę, którą warto poznać.

W roku 2020 ukończył The Royal Danish Academy of Music w Kopenhadze z najwyższą notą z dyplomu licencjackiego. Trzeci rok studiów spędził we Francji ucząc się pod okiem jednego z najwybitniejszego perkusisty naszych czasów prof. Emmanuela Sejourne w Haute Ecole des Arts du Rhin w Strasbourgu. W październiku 2020 rozpoczął studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, które ukończył z oceną celującą. Tam też pozostał, aby w październiku 2022 rozpocząć studia i badania doktorskie.

Od 2017 do 2019 roku Bartłomiej otrzymywał prestiżowe Stypendium Kulturalnego Prezydenta Miasta Gdańsk im. Gabriela Daniela Fahrenheita dla najzdolniejszych gdańskich studentów uczących się za granicą. W 2016 r. został stypendystą programu Młoda Polska Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a w 2015 i 2017 r. uzyskał stypendium artystyczne Młody Gdańszczanin. W roku 2020 został nominowany do Nagrody Miasta Gdańsk dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury. Mimo młodego wieku osiągnął poważne sukcesy artystyczne zdobywając laury na cenionych konkursach i występując u boku znakomitych artystów. Do najpoważniejszych osiągnięć konkursowych należą:
- Grand prix na Pierwszym Międzynarodowym Konkursie Perkusyjnym w Odessie (wrzesień 2019)
- I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Wibrafonowym w Opolu (październik 2017)
- I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Wibrafonowym pod patronatem UNESCO i Percussive Arts Society w Montesilvano we Włoszech (wrzesień 2015)
- II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym OPUS 2021 (maj 2021)
- II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Perkusyjnym pod patronatem UNESCO i Percussive Arts Society USA w Montesilvano we Włoszech (wrzesień 2014).

Liczne koncerty u boku uznanych solistów stały się niemalże codziennym życiem artystycznym młodego muzyka. Udział, jako solista i kameralista na międzynarodowych festiwalach oraz konferencjach artystycznych przyczynia się do bardzo szybkiego rozwoju artystycznego młodego perkusisty i staje się naturalną motywacją do dalszej pracy. Bartłomiej występował między innymi na:
- LXV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień (wrzesień 2022)
- X Festiwal Muzyki Współczesnej NEO ARTE Syntezator Sztuki (październik 2021)
- XXXV Festiwal Warszawskie Spotkania Muzyczne (maj 2021)
- Festiwalu Muzyki Współczesnej w Kopenhadze PULSAR (listopad 2019)
- VII Festiwal Muzyki Współczesnej NOWA MUZYKA (maj 2019)
- Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny BUM fest na Słowenii (styczeń 201
- III Festiwal Muzyki Współczesnej NOWA MUZYKA (maj 2017)

Zapraszamy!