stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Bboto film: Cheerleaderki & Na białym koniu

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Zapraszamy na nowy jesienny cykl filmowy w Teatrze BOTO w każdą środę o godzinie 19:00. Wstęp na wydarzenie jest wolny!

Co tydzień, zabierzemy Was w niezwykłą podróż przez fabularne filmy krótkometrażowe i dokumentalne młodych i niezależnych twórców filmowych. To właśnie tutaj, na naszym ekranie, odkryjecie małe arcydzieła kinematografii, ukryte w wyjątkowych kadrach i wzruszających historiach.

Zapraszamy Was do wspólnego odkrywania piękna ukrytego w tych krótkich, ale za to pełnych emocji opowieściach. 

A może masz swój film, który chciał(a)byś pokazać szerszej publiczności? Napisz do nas na boto@boto.art.pl 

REPERTUAR:

Cheerleaderki (2015)


Film dokumentalny Cheerleaderki opowiada o Monice dwudziestoczteroletniej kapitan grupy tanecznej Cheerleaders Flex Sopot, która swoimi występami ubarwia różnego rodzaju imprezy sportowe. Pewnego dnia nasza bohaterka staje przed olbrzymim wyzwaniem ma stworzyć pierwszą w Polsce drużynę tancerek na wózkach inwalidzkich. Pełna obaw, ale jednocześnie bardzo ambitna i zdyscyplinowana, przyjmuje tę propozycję. Po raz pierwszy w życiu przyjdzie jej wysportowanej, w pełni sprawnej i pięknej dziewczynie pracować z ludźmi fizycznie ograniczonymi, jednak niemniej ambitnymi niż ona sama. Przez kilka miesięcy będą wspólnie trenować, aby ostatecznie nowo utworzony zespół wystąpił podczas meczu siatkarzy lub koszykarzy, których na co dzień dopingują dziewczyny z Flex.

Scenariusz, reżyseria, zdjęcia Sławomir Witek
Montaż Irena Siedlar
Dźwięk Piotr Pastuszak
Muzyka Wojciech Noskowiak
Kierownictwo produkcji Ilona Bidzan
Producent Jakub Maj
Współfinansowanie Polski Instytut Sztuki Filmowej, Urząd Miasta Sopotu
Produkcja Maj Film Produkcja Filmowa

Na białym koniu (2022)

Film Na białym koniu w reżyserii Cezarego Hładki, w którym Sylwia Góra gra główną rolę oraz wielu innych trójmiejskich aktorów, związanych z Teatrem BOTO oraz Teatrem Wybrzeże, zdobył pierwsze miejsce w kategorii najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz, najlepsze zdjęcia i montaż. To nie pierwsze wyróżnienie na arenie międzynarodowej: film Na białym koniu został również laureatem na festiwalu w Cannes jako najlepszy film krótkometrażowy, a Cezary Hładki ponownie zdobył nagrodę dla najlepszego reżysera.

Czy idealny mężczyzna istnieje? Czy to imaginacja Juli? Zwiedziła już cały świat, ma atrakcyjną pracę, jednak nie jest spełniona. Czego szuka? Faceta? Miłości? Dziecka? Przyjaźni się z młodszą siostra Alą, a nieżyjący ojciec jest mitycznym wzorem mężczyzny. Jak Jula znajdzie perfekcyjną rodzinę? Czy siostra może pomóc? Poznaje Szymka, który wydaje się ideałem. Zakochani jadą na romantyczny weekend. Jest szczęśliwa. Po przyjeździe Ali szuka dziury w całym i ucieka. Czy ma szansę na szczęście?

reżyseria, produkcja, zdjęcia, montaż Cezary Hładki
scenariusz Cezary Hładki, Michał Włodarczyk
dialogi Cezary Hładki
obsada
Jula Sylwia Góra
Ala Dominika Kachlik
Szymon Marek Tynda
Randkowicz Adam Nalepa
Gospodyni Malwina Paszek
Gospodarz Tomek Drążkowski
Dziewczyna Szymona Ewa Prądzyńska Kostecka

Serdecznie zapraszamy!
Wstęp wolny