stat
Impreza już się odbyła

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Tomaszem Kotem wokół jego najnowszej książki "Bedeker sopocki". Zapytamy autora, którymi sopockimi ścieżkami najczęściej chadza i które momenty historii Sopotu pasjonują go najbardziej. A was zachęcamy do wymyślania pytań dotyczących Sopotu, których do tej pory nie mieliście okazji zadać.

lut 1

sobota, g. 16:00 - 18:00

Gdańsk, Kawiarnia Żak ul....
bilety 45 zł
ulgowy 20 zł
przedsprzedaż 35 zł
Spotkanie poprowadzi Karolina Romanowska.

Zapraszamy 4 czerwca o 18:00 do Sopoteki (Kościuszki 14).
Przed spotkaniem będzie możliwość zakupu książki.

Spotkanie poprowadzi kierowniczka filii Kamionka i koordynatorka projektów Karolina Romanowska.
Tomasz Kot - dziennikarz, fotograf, pasjonat historii i życia codziennego Sopotu i Trójmiasta. Ukończył historię na Uniwersytecie Gdańskim. Od 1999 roku prowadził lokalny miesięcznik "Kuryer Sopocki". Autor publikacji "Kurort w szponach wojny" oraz cyklu artykułów o tematyce historycznej, kryminalnej i społecznej dotyczących regionu, publikowanych na portalu http://xn--trjmasto-w3a.pl/ Autor bestsellerowej książki "Spacerownik sopocki. Siedem tras po magicznych zakątkach Sopotu".

OPIS KSIĄŻKI (od wydawcy):
Od wydania kanonicznego "Bedekera sopockiego" Franciszka Mamuszki minęło już ponad 40 lat. Wciąż jeszcze dostępne są coraz bardziej wytarte egzemplarze tej książki, będącej pierwszym kompendium wiedzy na temat Sopotu. Autor, łącząc wątki sobie współczesne z historią sięgającą średniowiecza, napisał przewodnik, który mimo upływu lat w dalszym ciągu stanowi inspirację i źródło wiedzy dla kolejnych pokoleń mieszkańców i miłośników miasta. Popularnonaukowa forma tego pierwszego wydawnictwa, które tak obszernie opisywało dzieje miasta, sprawiła, że dotarł on do bardzo szerokiego grona osób. Wszak specjalistyczne monografie i opracowania historyczne, opatrzone aparatem naukowym w postaci przypisów, czytają głównie specjaliści i pasjonaci. Zresztą w tamtym czasie prac naukowych poświęconych wyłącznie historii Sopotu najzwyczajniej nie było.