Beksiński a sztuka współczesna - wykład multimedialny Gdański Teatr Szekspirowski Gdańsk
stat

Uwaga! Impreza już się odbyła

Beksiński a sztuka współczesna - wykład multimedialny

wykład / prezentacja

termin
sty 20
sobota Godz. 16:00
miejsce Teatr Szekspirowski
adres Gdańsk, Wojciecha Bogusławskiego 1
bilety
20 zł Bilety wyprzedane
Patronat

Zapraszamy na "Beksiński a sztuka współczesna" - wykład multimedialny oparty o archiwalne materiały związane ze Zdzisławem Beksińskim, który uzupełni wystawę "Beksiński Nieznany".Bilet na wykład upoważnia do wejścia na wystawę.

Wykład pozwala prześledzić drogę twórczą Beksińskiego - od lat dziecięcych po ostatni namalowany obraz. Omawia również style i kierunki, w jakich działał artysta, przedstawia jego wypowiedzi i prace z poszczególnych okresów twórczości.

Wykład da możliwość przyjrzenia się twórczości Beksińskiego oraz jej recepcji przez pryzmat sztuk wizualnych, filmu oraz muzyki. Będzie też szansą do zapoznania się z tematem analizy dzieła sztuki. Nakreśli sylwetkę artysty nie tylko na podstawie jego dzieł, ale również poprzez przyjęcie szerszej perspektywy. Omówione zostaną istotne kierunki w sztuce XIX i XX wieku - jak impresjonizm, surrealizm, abstrakcja, socrealizm, pop-art oraz nawiązania do twórczości innych artystów: Jana Vermeera, Arnolda Böcklina, Salvadora Dali, Artura Grottgera, Tadeusza Brzozowskiego czy Andy'ego Warhola.

Wykład będzie też okazją do dyskusji na temat twórczości i postawy życiowej Zdzisława Beksińskiego z Ewą i Januszem Baryckimi, którzy znali artystę osobiście i od lat badają i dokumentują jego twórczość.

Wykład poprowadzi Janusz Barycki, prezes Fundacji Beksiński - współorganizator wystawy.

W ramach wydarzenia