Bezpieczna Trasa Targ Węglowy Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Bezpieczna Trasa

4 czerwca 2016, Targ Węglowy w Gdańsku, czas: 12:00-18:00. Koniecznie zapamiętajcie tę datę, bo szykuje się prawdziwa feta dla mniejszych i tych trochę większych miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu!

Już po raz czwarty firma PKS Gdańsk-Oliwa SA zaprasza milusińskich wraz z ich rodzicami na Bezpieczną Trasę- festyn rodzinny, który od samego początku cieszy się popularnością i sympatią wśród mieszkańców Gdańska i okolic.

Celem akcji jest przede wszystkim zwrócenie uwagi najmłodszych oraz ich opiekunów na to, jak bezpiecznie korzystać z dróg, ścieżek rowerowych i chodników. W związku z tym, termin wydarzenia oczywiście nie jest przypadkowy. Już tylko kilka tygodni i początek upragnionych przez wszystkich wakacji będzie faktem, a to wiąże się ze wzmożonym ruchem turystycznym na drogach oraz niestety większą ilością wypadków.

Jak pokazują statystyki latem nasilają się kolizje z udziałem najmłodszych, a (o zgrozo!) korzystne warunki atmosferyczne także wpływają na spadek koncentracji kierowców. Nie czas zatem na siedzenie z założonymi rękami- czas na podjęcie konkretnych działań, dlatego Was i Waszych Pociech nie może zabraknąć na Bezpiecznej Trasie, bo będzie naprawdę wyjątkowo!

Atrakcji jak zwykle nie zabraknie! Pokazy pierwszej pomocy i bezpiecznego zachowania się na drodze, konkursy edukacyjne z nagrodami, interaktywne symulatory, elektryczne samochodziki, a to dopiero początek! Organizatorzy nie zapomnieli oczywiście o amatorach dwóch i czterech kółek. W tym roku atrakcje zostały przygotowane z myślą o wszystkich uczestnikach ruchu drogowego, a dowodem tego niech będzie wielka parada motocyklowo- ciężarówkowa, która zainauguruje całe wydarzenie.

Tegoroczna Bezpieczna Trasa to także okazja do świętowania Złotego Jubileuszu PKS Gdańsk-Oliwa SA- przedsiębiorstwa od zawsze związanego z miastem Gdańsk... bo przecież nie co dzień kończy się 50 lat! A i z tej okazji niespodzianek nie zabraknie!Specjalnie dla Was, scenę "zaatakują" muzyczne zespoły: Comiseoraz SmoothDimension, a o Wasze podniebienia zadba Gość specjalny z programu Master Chef- Beata Śniechowska:)

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz.

Patroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki.

Partnerzy: Promy24.com, ZAWIATY Twoje miejsce na Kaszubach, Blogtransportowy.pl, Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego
4 czerwca 2016- Targ Węglowy w Gdańsku! Start o godzine 12:00!

Czytaj także