stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Bezradność Filozofa: Mariusz Szczygieł Opinie (8)

Cykl Bezradność filozofa. Rozmowy o współczesności z Szekspirem w tle został zainaugurowany w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim 23 kwietnia 2021 roku, w 457. rocznicę Urodzin Williama Szekspira. Pierwsza odsłona cyklu, inspirowana szekspirowskimi postaciami Prospera i Hamleta, poświęcona była życiu i twórczości Profesora Jerzego Limona, twórcy Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, zmarłego w marcu 2021 roku. Rozmowy w ramach cyklu organizowane są raz w miesiącu.

Zapraszamy na dialog pisarza i filozofa, Mariusza Szczygła i Piotra Augustyniaka, o tym, jak nie dać się zwariować powszechnemu, ideologicznemu wzmożeniu, politycznej polaryzacji, wszechobecnej postprawdzie i socialmedialnemu oszołomieniu. Punktem wyjścia rozmowy będzie najnowsza książka Mariusza Szczygła, pt. "Fakty muszą zatańczyć".

Kuratorem cyklu jest Piotr Augustyniak - filozof, pisarz, dramaturg, eseista, tłumacz, profesor w Katedrze Filozofii Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Jest autorem Homo polacus. Eseje o polskiej duszy (2015). Ostatnio opublikował "Wyspiański. Burzenie polskiego kościoła" (2019) oraz "Jezus Niechrystus" (2021). Publikuje w Kronosie, Przeglądzie Politycznym i Znaku. Mieszka w Krakowie.