Bieg Drogą Dobra Bąkowo Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Bieg Drogą Dobra Opinie (6)

"Bieg Drogą Dobra" to event sportowo - rekreacyjny o formule otwartej, który odbędzie się 22.09.2019 r. w Bąkowie, w lasach gminy Kolbudy k. Gdańska. Do wspólnego spędzenia niedzieli zapraszamy wszystkich chętnych z całej Polski. Wydarzenie ma charakter dobroczynny, a cały dochód z imprezy przeznaczony zostanie na cel charytatywny, jakim jest wyposażenie placówek, w których na co dzień przebywają seniorzy - podopieczni gdańskiej Caritas.

gru 5

niedziela, g. 10:30

Gdynia, Góra Mikołaja

18 - 31 grudnia 2021, g. 10:00

Gdańsk, Wejście na plaże nr. 55
Celem organizatora jest zaszczepienie w uczestnikach biegu, ducha zdrowej sportowej rywalizacji w poszanowaniu swoich odmienności, słabości i ograniczeń.

• Wydarzenie to, propagujące aktywny styl życia, ma być alternatywą do nadmiernego przebywania w domu, w tym przed telewizorem czy komputerem oraz zachętą do budowania i rozwijania pozytywnych form kontaktów społecznych i umacniania relacji rodzinnych.
• Bieg Drogą Dobra to również zaproszenie do wspólnego dbania o środowisko naturalne. Dodatkowy aspekt ekologiczny wzmocni świadomość i odpowiedzialność za przyszłość ziemi jako naszego wspólnego domu.
• Podczas wydarzenia przeprowadzona zostanie zbiórka datków na wyposażenie placówek, w których na co dzień przebywają osoby starsze, schorowane i niejednokrotnie samotne - podopieczni gdańskiej Caritas.

Event będzie składał się z części sportowej i rekreacyjnej.

W części sportowej odbędą się:
1) bieg główny na dystansie 10 km - opłata 20 PLN/osobę
2) biegi dla dzieci i młodzieży oraz dla osób z niepełnosprawnościami na dystansie 350 m i 700 m - udział bezpłatny.
3) marsz Nordic Walking na dystansie 5 km - opłata 20 PLN/osobę
Kwota pozyskana z opłat za udział w zawodach zostanie w całości przekazana na cel charytatywny.
Zawodnicy biegu głównego i marszu Nordic Walking otrzymają pakiety startowe z koszulką techniczną i medale okolicznościowe.

ZAPISY


W części rekreacyjnej zaprosimy wszystkich gości do odwiedzenia aż pięciu wydzielonych stref, gdzie będzie czekało na nich wiele ciekawych atrakcji:
1) Strefa Dobra to m.in. zbiórka charytatywna na wsparcie seniorów przebywających w naszych placówkach, prezentacja Szkolnych Kół Caritas jako formy wolontariatu dla najmłodszych i wiele innych.
2) Strefa Aktywności - zamek dmuchany dla dzieci, gra w Bule, animacje dla dzieci: bańki, popcorn, malowanie twarzy, gry i zabawy na świeżym powietrzu, przejażdżka na kucu, foto budka, siłownia pod chmurką z instruktorem;
3) Strefa EKO to m.in. "eko" zabawy i animacje dla dzieci i młodzieży;
4) Strefa profilaktyki to stanowisko dot. profilaktyki uzależnień, materiały edukacyjne z Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień, ścieżka z użyciem alkogogli. W planie są również: konsultacje z fizjoterapeutą, analiza składu ciała, pomiar ciśnienia, diagnoza skóry głowy i włosów połączona z pokazem kosmetyków.
5) Strefa Gastronomiczna: ciepły i smaczny posiłek, pajda chleba ze smalcem, pyszne ciasta, napoje.

Ubiegłoroczny Bieg Drogą Dobra był promowany przez portal elektronicznezapisy.pl, portale o tematyce biegowej, TV, radio, lokalną prasę, media społecznościowe. Zapraszamy do obejrzenia wideo relacji:
https://www.youtube.com/watch?v=GdQKtEJ8rNE
http://www.polnocna.tv/vid/20607-bieg-droga-dobra-w-gminie-kolbudy
Facebook.com/caritasgdansk

Patronatu honorowego nad wydarzeniem udzielili: Wojewoda Pomorski, Arcybiskup Metropolita Gdański, Urząd Gminy Kolbudy, natomiast patronatem medialnym objęło Radio Gdańsk, Trojmiasto.pl

Zapisy do udziału w wydarzeniu możliwe są poprzez stronę https://elektronicznezapisy.pl/event/4059/strona.html

Jesteśmy przekonani, że "Bieg Drogą Dobra" będzie dobrym startem w kierunku osiągnięcia lepszych wzajemnych relacji, akceptacji, solidarności, szacunku, asertywności i wyzbycia się agresji.

Zapraszamy również osoby/firmy, które mogą wesprzeć Caritas od strony finansowej w zorganizowaniu tego przedsięwzięcia. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt z centralą: Al. Niepodległości 778, 81-805 Sopot, tel.: +48 58/ 555 78 78, e-mail: gdansk@caritas.gda.pl

Czytaj także