stat
Impreza już się odbyła

Bieg granicami Sopotu

Wiosnę otwieramy mocnym sportowym akcentem. MOSiR Sopot zaprasza do wzięcia udziału w "Biegu granicami Sopotu". Uczestnicy będą mieli do pokonania pętlę około 18 km. Trasa biegu jest urozmaicona ‒ prowadzi po lesie, plaży, skwerach i ulicach. Start i meta znajdują się na sopockich błoniach.

sie 3

sobota, g. 13:30 - 20:00

Gdańsk, Długi Targ
bilety 65 - 100 zł
przedsprzedaż 85 zł
wrz 15

niedziela, g. 10:10

Gdańsk, Westerplatte
bilety 79 zł
Bieg ma charakter rekreacyjny, będzie mierzony czas. Limit czasu na pokonanie trasy to 210 minut (3,5h), co oznacza, że trasę można pokonać biegiem, marszobiegiem lub szybkim marszem. Zawodnicy między godz. 11:00 a 13:00 startują pojedynczo lub w drużynie od dwóch do pięciu osób. Wszystkich, którzy chcą wystartować w większej grupie, zapraszamy na godz. 12:00.

Zadaniem zawodnika jest odnalezienie i zaliczenie wszystkich punktów kontrolnych ze skrytkami, rozstawionych przy granicach administracyjnych Miasta Sopotu. Pełna lista punktów kontrolnych znajduje się Regulaminie Biegu.Po wyczerpaniu limitu czasu (210') zawodnikom będzie odejmowany 1 punkt za każde 5 minut spóźnienia. Gdy zawodnik nie odda karty po upływie 240 minut, zostanie zdyskwalifikowany.

Pięciu najlepszych biegaczy/drużyn otrzyma pamiątkowe statuetki i zestawy upominkowe. Wręczenie nagród i podsumowanie biegu nastąpi około godz. 16.30.

W oczekiwaniu na podsumowanie wyników można będzie skorzystać z grillowego poczęstunku na błoniach.

Zapisy na bieg są już dostępne ‒ na platformie: elektronicznezapisy.pl lub w dniu biegu w biurze zawodów. Opłata startowa wynosi 40 zł, dla posiadaczy Karty Sopockiej 30 zł, a osoby powyżej 65 lat biegną za darmo.

W ramach opłaty startowej uczestnik otrzymuje: mapę z zaznaczonymi skrytkami, kartę do potwierdzania znalezionych skrytek, owoce, wodę/ herbatę, pamiątkowy medal, wspólny grill na zakończenie biegu.