Blade Loki, Szwindel Ucho - Klub Muzyczny Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Blade Loki, Szwindel

Koncert Bladych Loków, promujących swoją najnowszą płytę pt. "Frruuu".

gru 5

poniedziałek, g. 19:00

Gdańsk,
Blade Loki to wszechstronny skład, który za sprawą 20-letniej już działalności zapewnił sobie miejsce w czołówce polskiej sceny alternatywnej. Ich twórczość to z jednej strony przewrotne i zaangażowane społecznie teksty, z drugiej - piekielna energia, która od pierwszych sekund uderza do głowy. Melodyjna mieszanka punk-rocka i ska, wzbogacona rewelacyjnym brzmieniem instrumentów dętych i ostro doprawiona wokalem Agaty Polic sprawia, że Blade Loki to nieposkromiony żywioł!

ciężkie brzmienia - koncerty w Trójmieście


Zespół powstał we Wrocławiu w 1992 roku, a już trzy lata później płytą "Młodzież olewa" zapewnił sobie tytuł "Debiut roku". Kolejne krążki - "Blada płyta" oraz "Psy i koty" - stały się z kolei przepustką do występu na Przystanku Woodstock. Prawdziwy sukces przyniósł muzykom jednak czwarty album "...no pasaran" i to od momentu jego wydania kariera Bladych Loków zaczęła błyskawicznie nabierać tempa. Zespół dwukrotnie pojawił się w programie "Kuba Wojewódzki Show", a tytułowy utwór z ostatniego wspomnianego albumu można usłyszeć na składance "Bez obciachu" obok kawałków Hey czy Abradaba. Ugruntowana pozycja w czołówce polskich grup alternatywnych stała się motywacją do dalszych działań. W 2009 roku ukazała się piąta płyta "Torpedo Los", gdzie obok Agaty Polic do współpracy zaproszona została Agnieszka "Majka" Niemczynowska. "FRUUU" - ich najnowszy album - jest najlepszym dowodem na to, że Blade Loki nadal są w doskonałej formie. Płyta, choć utrzymana w typowej dla Bladych alternatywnej konwencji, dowodzi jak ogromny krok naprzód postawili muzycy w ciągu ostatnich kilku lat i jak efektywnie wykorzystali dotychczasowe doświadczenia muzyczne.

Blada Ekipa to:

Agata Polic - wokal
"Dudzic" - bas
"Twurca" - gitara
"Norbas" - klawisze
Daniel - puzon
"Zwierzak" - perkusja
"Lisu" - trąbka


Szwindel (support)

Zespół pochodzący ze stolicy Mazur Zachodnich - Iławy. Gra energicznie podrasowany Punk/Ska z dominującą warstwą melodyczną zapewnianą przez hałaśliwą sekcję dętą, nostalgiczny akordeon oraz melancholijną wokalistkę. Żeby nie było za nudno, odpowiedni poziom hałasu śrubuje oczywiście zestaw gitarowo-basowo-perkusyjny. Grają sobie od 2011 roku i jeżdżą to tu, to tam - od Warszawy aż po Gdańsk. Zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę na świeży powiew starego punka w nowym, nieszufladkowym wydaniu.

BILETY: 20 zł (przedsprzedaż) / 25 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00), Salon Muzyczny PULS (Centrum Gemini, Gdynia, pn-sb. - godz. 10:00-21:00, nd. - 10:00-20:00), sieć Eventim (eventim.pl - cena w sieci 23 zł, sprzedaż drogą internetową i w wybranych punktach Eventimu)

Uwaga!
Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą - w klubie. Cena "w dniu koncertu" obowiązuje przez cały dzień - niezależnie od godziny.