Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Blaszany bębenek (67 opinii)

spektakl dramatyczny
kasy:
58 301-13-28
wystawia:
Teatr Wybrzeże
data premiery:
6 października 2007
czas trwania:
2 godz. 40 min. (1 przerwa)
8.0 263 oceny 1 10

Uwaga! spektakl zawiera kontrowersyjne treści lub/i słowa niecenzuralne

Konfrontacja wojny i człowieka - na ile wojna tkwi w nas, na ile poza nami. Na podstawie powieści Güntera Grassa stworzono spektakl zadziorny, niepokorny, trudny w odbiorze, momentami wręcz wulgarny, ale niepokojąco prawdziwy. Radykalna wizja świata.
Günter Grass
Blaszany bębenek

Bohaterem "Blaszanego bębenka" jest Oskar Matzerath, chłopiec, który postanawia przestać rosnąć. Jego życzenie spełnia się w dniu trzecich urodzin. Podczas przyjęcia Oskar spada ze schodów. Odtąd, z perspektywy swoich 94 centymetrów z nieodłącznym blaszanym bębenkiem w dłoniach, opowiada nam historię swoją oraz Gdańska w kontekście drugiej wojny światowej.

Dla miłośników twórczości Güntera Grassa, październikowa premiera Teatru Wybrzeże, to pierwsza okazji do skonfrontowania prozy niemieckiego noblisty ze sceniczną wersją powieści.

Spektakl został zaprezentowany w ramach obchodów 80. urodzin Güntera Grassa
[foto1][foto2][foto3]


Reżyseria: Adam Nalepa
Dekoracje: Jan Kozikowski
Kostiumy: Violetta S. Cyrankowska
Ruch sceniczny: Filip Szatarski
Dramaturg: Jakub Roszkowski
Adaptacja: Adam Nalepa, Jakub Roszkowski
Kostiumy: Violetta S. Cyrankowska

Obsada :
Paweł Tomaszewski, Krystian Wieczorek, Krystyna Łubieńska, Piotr Łukawski, Ryszard Ronczewski, Maria Mielnikow-Krawczyk, Justyna Bartoszewicz, Piotr Chys, Dorota Kolak, Alina Lipnicka, Krzysztof Matuszewski, Małgorzata Brajner, Grzegorz Gzyl

Spektakle prezentowane także w niemieckiej i angielskiej wersji językowej. Tekst sztuki w przekładach wyświetlany jest ponad sceną. Teatr Wybrzeże przygotował tłumaczenie sztuki z myślą o turystach zagranicznych i obcokrajowcach mieszkających w Trójmieście.

Przeczytaj także