stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Redakcja czasopisma naukowego PANOPTIKUM oraz Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego ALTERNATOR zapraszają do wzięcia udziału w akcji WSZYSCY CZYTAJĄ PANOPTIKUM na UG!

sty 8

środa, g. 18.00

Sopot,
Wstęp wolny
lut 1

sobota, g. 20:00

Gdańsk,
bilety 50 zł
ulgowy 30 zł
Kup bilet
W dniach od 26 do 30 marca można zagłębić się w lekturę dotychczas wydanych numerów czasopisma naukowego "Panoptikum". Egzemplarze dostępne będą na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego oraz w Bibliotece Głównej UG.

UWAGA! Najnowszy numer "Panoptikum TELE-WIZJE/ (r)ewolucje telewizyjne" dostępny będzie od 23 marca w salonach Empik. 23 marca o godzinie 16:00 w Empiku w Galerii Bałtyckiej odbędzie się spotkanie z autorami najnowszego numeru.

Drugie spotkanie z redakcją odbędzie się na Uniwersytecie Gdańskim. W spotkaniu udział wezmą: Grażyna Świętochowska, Julia Gierczak, Bartosz Filip - z redakcji Panoptikum - oraz Monika Bokiniec, Małgorzata Major, Joanna Wróbel, Sebastian Jakub Konefał, Paweł Sitkiewicz - autorzy nowego numeru TELE-WIZJE

29 marca 2012 (czwartek) godzina 15.00
Miejsce: Aula 1.45, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Wita Stwosza 55

Możliwy będzie zakup numerów: TELE-WIZJE, Dys(u)topie, Kino zaangażowane, Kobiet-Art, Amalgamat Kampowy.


Nowy numer Panoptikum TELE-WIZJE/ (r)ewolucje telewizyjne, nr 10 (17) 2011

W najnowszym numerze Panoptikum poruszymy temat najpopularniejszego medium, jakim jest telewizja. Zastanowimy się nad jego dzisiejszą, jak i wczorajszą kulturową symboliką. Prześledzimy zmiany technologiczne oraz ewolucje gatunków telewizyjnych. Skupimy się nad najistotniejszymi zagadnieniami związanymi z TV. Od rozważań nad pożytkiem badań telewizyjnych (John Hartley), przez skupienie się na odbiorcy i jego relacjach z telewizorem (David Boyns i Desiree Stephenen), po dostrzeżenie tradycyjnych funkcji telewizji (Wiadomości).

Następnie pochylimy się nad najprężniejszym gatunkiem, jakim są seriale (M jak miłość, Deadwood, Rodzina Soprano, Glee), a także nad niektórymi konwencjami telewizyjnymi (Boogiepop Phantom, Bolek i Lolek). Na sam koniec spróbujemy postawić granicę pomiędzy kinem a telewizją. Życzymy wszystkim inspirującej, a przy tym przyjemnej lektury!

Przeczytaj także