stat
Impreza już się odbyła

Bob Dylan. Nie oglądaj się za siebie

DKF
Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście
paź 5

sobota, g. 19:00

Gdańsk,
bilety 15 zł
ulgowy 10 zł
Zobacz początki młodego, charyzmatycznego i gniewnego muzyka! Kultowy dokument "Bob Dylan. Nie oglądaj się za siebie" z wyśmienitą ścieżką dźwiękową tylko 27 maja w Multikinie!

Już 27 maja "Bob Dylan. Nie oglądać się za siebie" w Multikinie. Dokument, który został zrealizowany w czasie trasy koncertowej Boba Dylana w 1965 roku. Koncertował wówczas z innymi gwiazdami muzyki folk jak Joan Baez i Donovanem. Ten okres okazał się punktem zwrotnym w karierze muzyka. Postanowił on bowiem wtedy zelektryfikować swój zespół, przez co wielu fanów odwróciło się od niego. W efekcie publiczność na festiwalu folkowym w Newport wygwizdała jego występ. Wydarzenia te zaowocowały jednak płytami "Subterranean Homesick Blues", "Highway 61 Revisited" oraz jego największym arcydziełem, "Blonde on Blonde". Jest to jeden z najważniejszych dokumentów ery rocka, wymieniany obok "A Hard Day's Night". Ostatnia akustyczna trasa młodego Boba Dylana w Wielkiej Brytanii, kiedy radio promuje już "elektryczne" utwory z albumu "Bringing It All Back Home", płyty na której narodził się folk-rock.

Liczne fragmenty koncertowe są znakomite, jednak o wartości filmu przesądziły sekwencje pozamuzyczne. Kamery towarzyszą artyście od lotniska, przez pokoje hotelowe, garderoby, konferencje prasowe i limuzyny. W dokumencie będzie można zobaczyć również jak kwitnie romans młodego artysty Dylana - poety
z "Królową Muzyki Folk", znaną już wtedy i uznaną Joan Baez. Film portretuje

prawdziwego Dylana tamtego okresu - pewnego siebie, ale nie zarozumiałego, charyzmatycznego i czarującego. W filmie wypowiadają się przyjaciele muzyka - Joan Baez (z którą łączył go romans w trakcie trasy), Donovan i Alan Price (członek The Animals).

Bob Dylan urodził się jako Robert Allen Zimmerman w 1941 roku. Jest jedną
z najbardziej rozpoznawalnych i kultowych postaci współczesnej sceny muzycznej. Ciężko zaklasyfikować go jako artystę jednego stylu, ponieważ w swojej twórczości czerpał z jazzu, folku, country, rock and rolla czy muzyki gospel. Jest zdobywcą licznych nagród, w tym OSCARA® i Złotego Globu za utwór "Things Have Changed" do filmu "Cudowni chłopcy" i 10 statuetek Grammy. Od 1996 roku jest wymieniany wśród kandydatów do nagrody Nobla w dziedzinie literatury.