Duet ten specjalizuje się w wykonywaniu standardów jazzowych, tych znanych (Kołysanka z Rosmary's Baby) jak i tych, które nie często można usłyszeć, a są przepiękne jak na przykład kompozycje Billy Strayhorna. Nastrojowe ballady, utwory swingowe i be-bopowe, grane przez Duet tworzą wspaniałą kameralną atmosferę.
Bogdan Hołownia
jazz - koncerty w Trójmieście
Jazz, który wykonuje określa się mianem "mainstream", czyli główny nurt. Na swej muzycznej drodze Bogdan szczególnie cenił sobie muzyczne spotkania z Mistrzami a szczególnie Billem Evansem i Kenny Barronem, Rayem Santisim, Jerzym Wasowskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim. Wśród akompaniatorów Bogdan wymienia również kilku mistrzów najwyższej próby: - Wyntona Kelly, Paula Smitha, Tommy Flanagana czy Carla Schroedera.
Bogdan Hołownia pochodzi z Torunia, gdzie ukończył średnią Szkołę Muzyczną. Na początku lat dziewięćdziesiątych studiował w Berklee College of Music w Bostonie w klasie profesora Raya Santisiego i Laszlo Gordonyego.
Pierwsze poważniejsze doświadczenia w graniu muzyki jazzowej związane są z kwartetem Jana "Ptaszyna" Wróblewskiego. Później współpracował między innymi z Januszem Muniakiem, Adamem Kawończykiem, Januszem Kozłowskim, Marcinem Jahrem, Krzysztofem Mrozem, Bronkiem Harasiukiem, Kazimierzem Jonkiszem.
W rodzinnym Toruniu grywa od 1994 roku wraz z Andrzejem "Brunerem" Gulczyńskim oraz Józefem Eliaszem w grupie o nazwie "Los Angeles Trio".
W USA Bogdan współpracował z Davem Clarkiem, Skippem Haddenem, George Zoncem, Larrym Kohutem, Jeffem Stitelym, Bronkiem Suchankiem, Grażyną Auguścik, Jerzym Głodem, Michałem Urbaniakiem i Urszulą Dudziak.
Po powrocie do kraju współpracował z Lorą Szafran, Ewą Bem, Jorgosem Skoliasem, Tomaszem Szukalskim, Jerzym Skalskim, Markiem Jakubowskim, Patrykiem Pilasiewiczem. Został laureatem Grand Prix Jazz "Melomani" za 2002 rok w kategorii - artysta roku "Jazzowy Oscar".
Maciej Sikała - saksofonista tenorowy i sopranowy, absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach (1987 rok). Laureat wielu nagród m.in.:
I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach(1986 rok)
Nagroda Programu III Polskiego Radia - Mateusz ' 95
I miejsce w ankiecie czytelników Jazz Forum w kategorii saksofonu tenorowego w latach 1995- 2001 oraz w kategorii. saksofonu sopranowego w 2001 roku.
Grał w takich zespołach jak: Miłość, Kwintet Piotra Wojtasika, Kwartet Piotra Rodowicza, Kwintet i Sextet Leszka Możdżera, Vintage Band. Nagrywał i koncertował z trębaczami: Lester'em Bowie i Kenny Wheeler'em. Obecnie współpracuje z Kwartetem Wojciecha Niedzieli, Kwartetem Artura Dutkiewicza , Sopot - Hamburg Jazz Quintet. Z Janem Ptaszynem Wróblewskim i Henrykiem Miśkiewiczem gra utwory z repertuaru F.Sinatry z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych.
Nagrał ok.. 30 płyt jazzowych w tym dwie autorskie: 'Blue Destinations' (1998) oraz 'The Sheep is Found' (2001).
Od 1998 roku Maciej Sikała gra w trio z gitarzystą basowym i kontrabasistą Piotrem Lemańczykiem i Tomaszem Sowińskim na perkusji. Na program tria składają się kompozycje lidera oraz standardy jazzowe. CD ' The Sheep is Found' zdobyło nominację do nagrody "Fryderyk 2001", a Macieja Sikałę nominowano do tejże nagrody w kategorii Jazzowy Muzyk Roku. Pod koniec lipca 2002 r. miał miejsce debiut Kwartetu M. Sikały, kiedy to do w/w tria dołączył Cezary Paciorek grający na fortepianie. Zespół ma w repertuarze kompozycje lidera i członków kwartetu.
W lipcu 2002 roku podczas Festiwalu Muzyki Inspirowanej Folklorem doszło do spotkania rosyjskiego zespołu folklorystycznego Krasota z Nowosybirska z Maciejem Sikałą, który do tego projektu zaprosił Tomasza Sowińskiego grającego na perkusji. Po kilku dniach prób odbył się koncert i nagranie w studio Radia Gdańsk. Czynione są starania o wydanie tego materiału muzycznego na CD.