Boto Folk Wild Jam: Wojtczak / Kamiński & goście Teatr BOTO Sopot
stat

Uwaga! Impreza już się odbyła

Boto Folk Wild Jam: Wojtczak / Kamiński & goście

jazz folk / etno / world

termin
sie 10
czwartek Godz. 21:00
miejsce Teatr BOTO
adres Sopot, Bohaterów Monte Cassino 54B
bilety
20 zł
Patronat

Czwartkowy BOTO Wild Jams with Wild Turkey. Tym razem gospodarzami będą Aleksander Kamiński i Irek Wojtczak. W rolach głównych instrumenty dęte na folkową nutę jazzową i instrumenty perkusyjne w przestrzeni basicbeat.Aleksander Kamiński - saksofony, klarnet.
Urodzony 05.09.1981 r. w Pucku. Ukończył Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie klarnetu. Był współzałożycielem i członkiem kwartetu Dziki Jazz, który w październiku 2009 r. wydał swój debiutancki krążek. Album otrzymał nominację do nagrody "Fryderyki 2010" w kategorii Fonograficzny Jazzowy debiut roku oraz został laureatem konkursu "Nagrody polskich melomanów Listy Przebojów Programu III Polskiego Radia w kategorii Muzyka Improwizowana/Free Jazz/Yass. Współpracował z takimi formacjami jak Contemporary Noise Sextet (gość specjalny na płycie Unaffected Thought Flow, występ na Open'er Festiwal 2009 w Gdyni,Off Festiwal 2009), Sing Sing Penelope (dwie płyty: "Electroglide" 2010, "This is the music" 2012) a także z Weroniką Korthals laureatką programu "Szansa na Sukces" (płyta "Na Wiedno" 2010, "On" - wiersze ks.Jana Twardowskiego 2015.

Był członkiem "Elljazz Big Band" oraz "Jazz Big Band 75" w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. Obecnie jest stałym członkiem Jan Konop Big Band.

Współpracował z Piotrem Dziubkiem i Magdą Kumorek,co zaowocowało nagraniem płyty pt. "Śmiercie z poezją Leśmiana" (październik 2013).

Współpracował jako solista z Polską Filharmonią Kameralną Sopot pod batutą Krzesimira Dębskiego. Z wyżej wymienionymi formacjami aktywnie koncertuje w całej Polsce. Ma też na koncie występy w Japonii (Arabaki Rock Festiwal 2010) na Węgrzech, Słowacji w Anglii i Szkocji oraz Norwegii (występ na festiwalu Punkt). Bierze aktywny udział w życiu trójmiejskiej sceny jazzowej. Od 2007 roku gra na saksofonach i klarnecie w orkiestrze Teatru Muzycznego w Gdyni.

Irek Wojtczak - saksofony, klarnet.
Saksofonista, improwizator, aranżer, twórca nieprzewidywalny, wymykający się jednoznacznym definicjom muzyki. Jego album Folk Five (2014) z udziałem nowojorskich muzyków The Fonda/ Stevens Group został doceniony przez czołowych amerykańskich krytyków magazynów All About Jazz i The New York City Jazz Record takich jak: Karl Ackermann, C. Michael Bailey, Budd Kopman czy Ken Waxman. Utwór z płyty Irek Wojtczak Folk Five ukazał się na samplerze dołączonym do brytyjskiego miesięcznika muzycznego The Wire (listopad 2015). W 2016 roku wspólnie z Jarosławem Czarneckim i zespołem JAAA rozpoczął pracę nad projektem dźwiękowo wizualnym SHMIB - Symultaniczna Hybryda Muzyki Improwizowanej z Bioartem.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.irekwojtczak.com 

Jacek Stromski - perkusja, perkusjonalia
Perkusista, instrumentalista, który współpracował z zespołami: Canada, Apteka, GROOVEKOJAD, Miłość, Kury, Lipali, Ikenga Drummers i wieloma artystami z Trójmiasta. Obecnie występuje jako Drum & Space oraz w zespołach Gostrosta, Rito i Ortalion. Swój styl oparty na korzennym brzmieniu i transowości określa jako basicbeat .
https://myspace.com/jacekstromski
https://web.facebook.com/Gostrosta-194419704008037/?_rdr
https://web.facebook.com/ritoband/?fref=ts
https://web.facebook.com/zespolortalion/?fref=ts
https://www.youtube.com/watch?v=ZTmKf12cMcc 

***
Zapraszamy na BOTO Wild Jams with Wild Turkey czyli cotygodniowe spotkania z najlepszymi artystami pomorskiej i krajowej sceny, okraszone smakiem i zapachem bourbonu "dzikiego indyka".

Bilety: 20 zł, 
Bilety online: http://teatrboto.bilety.interticket.pl/
1 bilet = 1 bourbon Wild Turkey na lodzie do odbioru w barze (kolejne będzie można złapać w promocyjnej cenie). Muzycy biorący udział w jam session - wstęp wolny.
Dodatkowe informacje: http://www.boto.art.pl
e-mail: biuro@boto.art.pl