stat

Uwaga! Impreza już się odbyła

Boże mój! - czytanie performatywne komediodramatu Anat Gov

przegląd spektakl dramatyczny słuchowisko

termin
kwi 1
poniedziałek Godz. 19:00
miejsce Teatr w Oknie
adres Gdańsk, Długa 50/51
bilety
10 zł
sprzedaż 58 322-04-14
Patronat

Przedstawiamy Wam pierwsze z czterech czytań performatywnych w ramach nowego cyklu Teatru w Oknie pt. ABDYK-akcja
BOŻE MÓJ! to komediodramat izraelskiej autorki Anat Gov, przełożony na język polski przez Agnieszkę Olek. Czytanie w Teatrze w Oknie będzie jego pierwszą publiczną prezentacją w Polsce!

Reżyseria: Krzysztof Grabowski
Czytają: Marek Brand i Paulina Fonferek

Mamy doskonałą okazję przeczytać po polsku sztukę jednej z najważniejszych autorek izraelskich Anat Gov http://bit.ly/WGBvnu, która w sposób inteligentny przekonuje nas do niemożliwego, zapraszając na sesję terapeutyczną z niezwykłym pacjentem, który oczekuje uzdrowienia w ciągu 60 minut jakie zostały do końca świata i przedstawia się jako Bóg. Pogrążony w depresji, nie ma już siły dłużej czuwać nad światem, który stworzył. Czterdziestokilkuletnia matka niepełnosprawnego dziecka podejmuje w końcu decyzję, że spróbuje.

Jaki jest Bóg i dlaczego cierpi na depresję? Co doprowadziło go do takiego stanu na przestrzeni dziejów? Jak wygląda stworzenie świata i człowieka z perspektywy smutnego, załamanego Boga i co dla niego znaczy historia Hioba? Anat Gov z delikatnym humorem zadaje trudne pytania, porusza tematy znane nam z Biblii przedstawiając je w zupełnie innym świetle.

Ciekawe, dowcipne dialogi, zaskakujące zwroty akcji, oryginalne pomysły, Boże mój! to komedia mówiąca w sposób prosty o poważnych sprawach, trzymająca w napięciu i wprowadzająca zarazem w dobry nastrój. Warto uczestniczyć w takiej sesji, żeby poczuć empatię dla pacjenta, któremu od nadmiaru łez zabrakło chusteczek higienicznych i przekonać się o jej skutkach: burzy na pustyni, usłyszeć pierwsze słowo wymówione przez autystycznego chłopca i może w coś uwierzyć.

Poniedziałek Wielkanocny, 1 kwietnia, godz. 19:00, wstęp 10 zł czytaj więcej
Bóg mordu
sty 31-1.02

środa - czwartek, g. 19:00

Gdynia,