Boże mój! Teatr w Blokowisku Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza odwołana
PATRONAT

Boże mój!

Z przykrością informujemy, że dzisiejszy spektakl (19 października) nie odbędzie się!

Plama Gdański Archipelag Kultury zaprasza na spektakl w Teatrze w Blokowisku.

Pewnego dnia w gabinecie psychologicznym, prowadzonym przez samotnie wychowującą autystycznego syna Ellę, zjawia się pacjent, który przedstawia się jako... Bóg. Pogrążony w depresji nie chce już czuwać nad światem. Czy psycholożka-ateistka jest w stanie odwieść go od decyzji zniszczenia świata? Boże mój! to pełna zwrotów akcji i ciekawych dialogów tragikomedia o potrzebie miłości i poświęcaniu się dla dobra innych, wystawiana z wielkim powodzeniem na wielu światowych scenach teatralnych.

Anat Gov (1953 - 2012)
Izraelska dramatopisarka, autorka scenariuszy telewizyjnych, tłumaczka. Po ukończeniu studiów na wydziale teatru Uniwersytetu w Tel Aviwie przez wiele lat pisała scenariusze do izraelskich programów satyrycznych. Jest autorką dziewięciu sztuk teatralnych, z których dwie Najlepsze przyjaciółki i Pan domu otrzymały nagrodę dla najlepszej komedii w 1999 i 2004 roku. Przetłumaczyła Via Dolorosa Davida Harea i Matkę Courage i jej dzieci Bertolda Brechta. Była również felietonistką dziennika Yedioth Ahronoth oraz jedną z założycielek organizacji Ezrat Nashim, zajmującej się ofiarami przemocy seksualnej.
 
Komedia Boże mój! miała światową prapremierę w Teatrze Cameri w Tel Aviwie 27 marca 2008 roku w reżyserii Edny Mazii. Była również wystawiana w Argentynie, Włoszech, Brazylii, Niemczech, Polsce, Rosji i Panamie.

Recenzje:
"Boże mój!" na podstawie sztuki "Oj Elochim!" Anat Gov to poruszająca, zabawna opowieść o tym, jak współczesny świat jest w stanie zawrócić w głowie każdemu. W tym samemu Stwórcy. Autorka historii, izraelska dramatopisarka stworzyła dotąd dziewięć sztuk teatralnych. Dwie z nich otrzymały nagrody dla najlepszych komedii. I nie należy się dziwić - jej opowieści zachwycają niewymuszoną prostotą, humorem i charakterem.
Tak samo jest w przypadku "Boże mój!", którą na warsztat wziął Marek Brand, reżyser, aktor i prozaik. Na scenie sali prób Miniatury umieścił dwoje aktorów, którzy przez ponad półtorej godziny bawią i wzruszają widownię. Spektakl jest dowodem na to, że dobra sztuka obroni się sama. Próżno tu szukać wyszukanej scenografii, skomplikowanych zabiegów, feerii barw i dźwięków. Wszystko, czego Brand potrzebował to dwoje aktorów, cztery krzesła i duży ładunek emocjonalny. (...)" - Katarzyna Sudoł - Gazeta Wyborcza - Trójmiasto

"(...) Sztukę Anat Gov, izraelskiej pisarki, gatunkowo określa się jako komediodramat, choć zdaje się on dryfować w kierunku współczesnej przypowieści o człowieku uwięzionym we własne traumy i lęki. Całość lekko i inteligentnie prowadzi widza przez historię indywidualną i historię ludzkości połączonych niewiarą w siłę boskiej opatrzności. Reżyser, Marek Brand, umiejętnie poprowadził aktorów, aby zachować świeżość rozważań mimo obfitości trudnych tematów, jakie są poruszane. (...)" - Katarzyna Wysocka - Gazeta Świętojańska

Regulamin wydarzeń w Teatrze w Blokowisku
Obowiązkowe oświadczenie (aby usprawnić wejście do sali zachęcamy do przyniesienia wypełnionego oświadczenia, jednak będą one też dostępne w Plamie)

Dbajmy o siebie nawzajem. Pamiętajcie, że w wydarzeniu nie mogą wziąć udziału osoby:
a. u których występują jakiekolwiek objawy wskazujące na możliwe zakażenie koronawirusem,
b. są w trakcie odbywania obowiązkowej izolacji lub kwarantanny,
c. zamieszkują z osobą, która jest poddana obowiązkowej izolacji lub kwarantannie,
d. w ciągu ostatniego tygodnia miała kontakt z osobą podejrzaną o zakażenie, zachorowanie lub skierowaną do izolacji,
e. wróciła lub miała kontakt z osobą, która przyjechała zza granicy w ciągu tygodnia przed wydarzeniem.

Prosimy, pamiętajcie o maseczkach - zasłonięcie ust i nosa obowiązuje przez cały czas przebywania na terenie GAK Plamy.

Informacja o biletach

  • Kontakt
    58 557-42-47
Bilety: 25 zł. Obowiązuje rezerwacja miejsc: plama@gak.gda.pl (w tytule: Boże mój!).