Bryan Adams: Shine A Light Tour Hala Ergo Arena Gdańsk sopot Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Bryan Adams: Shine A Light Tour Opinie (20)

pop
Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

21 czerwca Bryan Adams wystąpi w Ergo Arenie! Artysta przyjedzie do Gdańska z nowym albumem "Shine A Light Tour", który ukaże się 1 marca.

Relacja z imprezy

Zadzwońcie po Milicję

gru 14

sobota, g. 18:00

Gdynia,

Garou

pop
lut 25

wtorek, g. 19:00

Gdańsk, Sopot,
Artysta występował już wielokrotnie w Polsce, ale jego koncerty zawsze cieszą się ogromną popularnością. Ostatni koncert Artysty w Trójmieście odbył się w 2015 roku również w Ergo Arenie.

pop - koncerty w Trójmieście


Katowice, 1996

Bryan Adams po raz pierwszy wystąpił w Polsce w 1996 roku. Koncert odbył się w katowickim Spodku, w ramach trasy koncertowej promującej wydawnictwo "18 till I Die". Na tej płycie znalazła się jedna z jego najpiękniejszych ballad - "Have You Ever Really Loved A Woman" - nagrana z hiszpańskim gitarzystą Paco de Lucia do filmu "Don Juan De Marco". Warto dodać, że dzięki tej piosence Bryan otrzymał druga nominację do Oscara. Przypomnijmy, że pierwsza była za ponadczasowe "All For Love" nagrane ze Stingiem i Rodem Stewartem do filmu "Trzej muszkieterowie" z Charlie Sheenem i Chrisem o'Donelem.

Według relacji fanów, którzy byli na tym koncercie, 25 letni wówczas Kanadyjczyk dał niesamowity koncert, a Spodek "odleciał" w rytmie jego największych przebojów. Jego energia i charyzma na scenie zawładnęły sercami polskich fanów. Pierwszym utworem tamtego wieczoru było "The Only Thing That Looks Good On Me Is You". Podczas koncertu Bryan Adams częstował piwem publiczność i ciągle z nią żartował. Przy utworze "Cuts Like A Knife" przerwał występ bo... publiczność śpiewała za cicho "nanana". Nie da się ukryć, że wszyscy zebrani w Spodku chodzili jak w zegarku, a po utworze "Somebody" zaśpiewali mu: "I need Somebody, Somebody like you!" Oczywiście przy utworze "Summer of '69" Bryan zaprosił jedną osobę do wspólnego występu. Miał również nadzieję, że wystąpi z nim Tina Turner wykonując "It's Only Love", jednak Tina Turner się nie pojawiła, a sam Bryan żartował, że zaśpiewa tak jak ona... i tak też uczynił Podczas muzycznej uczty w Spodku nie zabrakło też chwytającej za serca ballady "Have You Ever Really Loved A Woman", którą zadedykował pięknym dziewczynom z Polski, a te założyły maski podobne to tych z teledysku do tej piosenki. Największą radość i niespodziankę sprawił jednak wchodząc na scenę B umiejscowioną pomiędzy płytą a sektorami, na której zagrał kilka rockowych kawałków wśród których znalazło się "Wild Thing", "I Wanna Be Your Underwear" oraz "It Ain't A Party". Podczas tej części koncertu zaprosił publiczność na scenę, która nie tylko z nim tańczyła, ale również grała na gitarach należących do Bryana i Keitha.

Sopot Festiwal, 2000

Cztery lata później Bryan Adams znowu zagościł w Polsce, tym razem nad morzem. Tym razem także nie udało mu się wystąpić zaśpiewać z Tiną Turner, która dwa tygodnie wcześniej wystąpiła w Sopocie. Adams był największą gwiazdą Sopot Festiwal 2000. Publiczności zgromadzonej w Operze Leśnej zaserwował takie hity jak "Summer of '69", "(Everything I Do) I Do It For You", "When You're Gone", "Have You Really Loved A Woman", "Cloud #9" czy "Please Forgive Me". Występ kanadyjskiego artysty przed telewizorami podziwiały miliony polaków, W wypełnionej do ostatniego miejsca Operze Leśnej fani urządzili prawdziwe "standing ovation" od pierwszego do ostatniego utworu trwającego dwie godziny show.

www.youtube.com/watch?v=Mnn2LzI9meg

Rybnik, 2011

Na swój trzeci koncert w Polsce Bryan Adams kazał fanom czekać aż 11 lat. W końcu w 2011 roku pojawił się na rybnickim stadionie fundując swoim wielbicielom niezapomnianą dawkę wrażeń, same hity i niezwykłą atmosferę. Koncert odbył się w ramach trasy koncertowej "Bare Bones" promującej wydawnictwo o tym samym tytule. Na tej płycie pojawiły się największe przeboje Bryana w wersji akustycznej. Podczas występu w Rybniku wyłowił spośród zgromadzonych fanek jedną, z którą zaśpiewał "When You're Gone" - nagrane w duecie z Melanie C. Sam stwierdził w trakcie trwania koncertu, że zbyt dużo czasu minęło od jego ostatniej wizyty w naszym kraju i musiał się w końcu spotkać z polską publicznością. Obiecał też, że tym razem, nie pozwoli czekać na siebie tak długo...

Poznań, 2012

...i słowa dotrzymał. Rok później pojawił się na terenie Poznańskich Targów Międzynarodowych zabierając swoich fanów ponownie w niezwykłą podróż przez swoje największe hity zaczynając od "Here I Am" przez niezapomniane i legendarne ballady "(Everythimng I Do) I Do It For You", "Heaven" czy "Please Forgive Me" kończąc na wyjątkowym "Straight From The Heart" oraz "All For Love". Żeby tradycji stało się zadość, ponownie wybrał sobie fankę, z którą zaśpiewał "When You're Gone". Jednak nie była to jedyna niespodzianka tamtego wieczoru. Bryan zaskoczył fanów schodząc ze sceny i udając się do jednego z sektorów, żeby przez chwilę zagrać i zaśpiewać w towarzystwie swoich fanów.

Kraków, 2014

www.youtube.com/watch?v=-VEyzMQH6uQ

Rok 2014 był dla Bryana rokiem wyjątkowym bowiem świętował on trzydziestą rocznicę ukazania się płyty Reckless, która zapoczątkowała jego sukces. To właśnie na tym krążku, a raczej kasecie magnetofonowej, ukazały się takie hity jak "Summer of '69", "Kids Wanna Rock", czy "It's Only Love" wykonane w duecie z Tiną Turner. Jednak Bryan postanowił świętować razem ze swoimi fanami na całym świecie i przy okazji ukazania się reedycji płyty Reckless, wyruszył w trasę 30th Anniversary Reckless Tour. W ramach tej trasy, tuż przed samymi świętami Bożego Narodzenia przyjechał do Polski, gdzie niesamowitym koncertem wprowadził polską publiczność w wyjątkową i magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Zaserwował polskiej publiczności same największe hity. Podczas jednego z nich - "If Ya Wanna Be Bad Ya Gotta Be Good" - poprosił jedną z fanek, żeby zatańczyła dla niego w rytm tej piosenki... Ku jego zaskoczeniu zatańczyły dla niego trzy panie, a artysta stwierdził, że tylko w Polsce dzieje się tak, że kiedy prosisz o jedną dziewczynę, to dostajesz trzy. Krakowskie spotkanie z fanami tak mu się spodobało, że w ramach prezentu pod choinkę, na niespełna tydzień przed świętami ogłosił, że już w marcu 2015 roku, ponownie chce wystąpić nad Wisłą i tym razem za cel obrał sobie gdańsko-sopocką ERGO ARENĘ. Cóż, my nie możemy się już doczekać!

Ostatni koncert Artysty w Poslce odbył się w 2015 roku również w Ergo Arenie. Teraz powróci do Trójmiasta w ramach trasy koncertowej promującej nowy album "Shine A Light". Album ukaże się 1 marca.

---
Fani, którzy wybierają się na koncert chcą zorganizować akcję dla artysty. Jej organizatorzy proszę o przyniesienia ze sobą GLOW STICKÓW (świecących plastikowych patyczków) i uruchomienie ich podczas piosenki "Shine a light". Prawdopodobnie będzie to czwarta piosenka w kolejności.

Czytaj także