Brzeźno Decyduje - Dołącz do wydarzenia i oddaj głos na przyszłość naszej przestrzeni! Już 15 września o godzinie 12.00 w Projektorni GAK odbędzie się wyjątkowe spotkanie, na którym możesz współtworzyć przyszłość naszej dzielnicy!
Zapraszamy na piknik mieszkanki i mieszkańców Brzeźna, podczas którego będziecie mieli okazję zagłosować na jeden z projektów zagospodarowania przestrzeni wokół Projektorni GAK. Prezentowane będą koncepcje opracowane przez architektki Dominikę Wilczyńską i Barbarę Nawrocką oraz mieszkańców podczas warsztatów projektowych. Twój głos i Twoje zdanie pomogą stworzyć finalny projekt to nasza wspólna wizja przyszłości!
Co czeka na Ciebie podczas pikniku? Prezentacja projektów - zobacz, co może powstać! Głosowanie - Twój głos się liczy! Dobra zabawa spędź miło czas z sąsiadami!
Nie przegap okazji, by wziąć udział w tej wyjątkowej inicjatywie. Spotkajmy się, porozmawiajmy, wybierzmy najlepszy projekt i wspólnie zmieniajmy naszą dzielnicę na lepsze!
Jak dojechać do Projektorni? Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej:
autobus: 148, 149 (5 min. pieszo od Projektorni), przystanek: PCK
tramwaj: 3, 5 (7 min. pieszo od Projektorni), przystanek: Dworcowa lub 2, 3, 4, 5 (10 min. pieszo od Projektorni) przystanek: Dworska
Dostępność
Budynek projektorni jest dostępny dla osób z niepełnosprawnością ruchową, wózków, z dostępną toaletą. Jeżeli masz inne potrzeby proszę skontaktuj się z nami.
Dominika Wilczyńska i Barbara Nawrocka to architektki, które prowadzą wspólnie biuro MiastoPracownia. Działają w różnych skalach - od urbanistyki po wnętrza i instalacje. Projektują przestrzenie spotkań, domy kultury i centra lokalne. W swojej pracy skupiają się na społecznym wymiarze projektowania. Prowadzą warsztaty, projekty partycypacyjne i konsultacje. W swoje projekty włączają ekspertów nauk humanistycznych i społecznych.
W 2022 roku projektowały Pawilon Polski na Triennale Sztuk Dekoracyjnych i Architektury Współczesnej w Mediolanie, były kuratorkami festiwalu architektonicznego DOFA 2022 we Wrocławiu i współtworzyły festiwal architektury "Przyszłość polskiej architektury, na którą czekam" Westival2022 w Szczecinie.
Nagrodzone m.in. główną nagrodą Biennale Designu w Lublanie BIO50 za projekt Nanotourism (Lublana, Słowenia 2014), główną nagrodą jury i publiczności w konkursie Futuwawa Patrz na plac (Warszawa, 2016) czy III nagrodą w konkursie na zagospodarowanie przestrzeni pod estakadami w Krakowie (2018).
Wyróżnione w konkursie na Muzeum Kapitalizmu (Oakland, California, 2015) i na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej części Centrum Mysłowic (2021).
Uzyskały Stypendium Miasta Krakowa w dziedzinie Sztuki Wizualne: Architektura (2017).
Współpracowały m.in. z Fundacją Instytut Architektury, z Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Narodowym Instytutem Architektury i Urbanistyki, Galerią Bunkier Sztuki w Krakowie, czy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, a także wieloma lokalnymi domami kultury w całej Polsce.