Patronat

Bunbury. Komedia dla ludzi bez poczucia humoru (4 opinie)

spektakl dramatyczny komedia
Bilety
Kup bilet 40 - 160
wystawia:
Teatr Wybrzeże
czas trwania:
1 godzina 45 minut (bez przerw)
data premiery:
9 stycznia 2022
6.4
13 ocen
Twoja ocena to: 5

Najbliższe przedstawienie

 • Bilety
  Cena normalna: 50 zł
  Cena ulgowa: 40 zł
  Kup bilet
  gru 27-28
  środa - Czwartek, 27 grudnia - 28 grudnia
  godz. 19:00
  Lokalizacja
  Scena Kameralna
  Sopot, Bohaterów Monte Cassino 30

Pozostałe terminy

Informacja o biletach

Bilety: 50/40 zł.
teatralny czwartek: 30 zł.
BUNBURY na Scenie Kameralnej

BUNBURY Oscara Wilde'a to jedna wielka detronizacja powagi, anarchiczna zabawa, w której obnażone zostaje nasze przywiązanie do etykietek, porządku i jasno wyznaczonych ról społecznych. W bezczelnie lekki sposób Oscar Wilde zadaje jedno z najpoważniejszych pytań, jakie możemy sobie zadać: kim jestem? I czy mogę być kimś innym, niż jestem? Możesz być kim zechcesz - zdaje się odpowiadać Wilde. Twoja tożsamość jest płynna, a twoje pochodzenie w żaden sposób jej nie determinuje. A przynajmniej niech tak będzie na czas trwania spektaklu.

Kuba Kowalski o spektaklu: "Oscar Wilde szczycił się, że w BUNBURYM wreszcie udało mu się napisać tekst wolny od logiki i sensu, całkowicie błahy i pozbawiony głębi. Nie ma w nim ani jednej dydaktycznej nuty, jest wolny od wszelkiego moralizatorstwa, a świat w którym się rozgrywa ma więcej wspólnego z ALICJĄ W KRAINIE CZARÓW, niż z realistyczną komedią brytyjską końca XIX wieku. Sztywne, hierarchiczne wiktoriańskie społeczeństwo Wilde wywraca do góry nogami, kpiąc po drodze z takich świętości jak małżeństwo, chrzciny, majątek czy pochodzenie. Nie zadowala się jednak formą prostej satyry. Wręcz przeciwnie, niczym prawdziwy dandys celebruje rytuały naszego życia społecznego, uwypukla je, gloryfikuje i doprowadza do absurdu. Świat przedstawiony "przegina się", albo mówiąc współcześnie, osuwa w kamp - wszak to Wilde'owi Susan Sontag dedykowała swoje słynne NOTATKI O KAMPIE."

Oscar Wilde
BUNBURY. Komedia dla ludzi bez poczucia humoru

Przekład: Maciej Stroiński
Reżyseria: Kuba Kowalski
Scenografia i kostiumy: Kornelia Dzikowska
Muzyka: Rafał Ryterski
Światło: Damian Pawella
Choreografia: Oskar Malinowski
Asystent reżysera: Robert Ciszewski
Inspicjent - sufler: Agnieszka Szczepaniak

Obsada: Magdalena Gorzelańczyk, Anna Kociarz, Agata Woźnicka, Robert Ciszewski, Marcin Miodek, Robert Ninkiewicz, Karol Soboczyński (gościnnie), Marek Tynda oraz Filip Arasimowicz (muzyka na żywo)

Recenzja Trojmiasto.pl