stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Relacja lekarz-pacjent to relacja szczególna, gdyż uruchamia mnóstwo emocji i różnorodnych uczuć. W gabinecie lekarskim dochodzi do spotkanie, nie specjalizacji z jednostką chorobową, a dwojga ludzi.

sty 21

wtorek, g. 11:00

Trójmiasto, Online
Wstęp wolny
Co dzieje się podczas takiego spotkania? Na co podczas kontaktu z pacjentem powinni zwracać uwagę lekarze, by przebiegał on bez zakłóceń i służył leczeniu? Co powinni wiedzieć pacjenci, co jest trudne dla lekarzy w kontaktach z nimi i z czego te trudności wynikają? Co może pomóc, a co utrudnić dobrą komunikację i efektywną współpracę lekarza z pacjentem, pacjenta z lekarzem?Jak skutecznie budować opartą na zaufaniu relację służącą procesowi zdrowienia - procesowi, za który odpowiedzialność ponoszą obie strony, zarówno lekarz, jak i pacjent.

O tym co dzieje się podczas potkania lekarza z pacjentem opowie w swoim wykładzie Wojciech Eichelberger. ZAPRASZAMY LEKARZY, PACJENTÓW, PACJENTÓW I LEKARZY.

Po wykładzie odbędzie się szkolenie skierowane do lekarzy "Być lekarzem"
Wykład w oparciu o książkę Wojciecha Eichelbergera "Być lekarzem,być pacjentem- rozmowy o psychologii relacji"

Kierownictwo naukowe nad wydarzeniem objął dr Mariusz Łukaszuk - specjalista ginekologii i położnictwa z Centrum Medycznego Nowe Orłowo, wielokrotnie nominowany przez pacjentów do tytułu Najlepszy Lekarz Roku (m.in. za swoje wyjątkowe podejście do pacjentów), od kilku lat, decyzją pacjentów, w gronie najlepszych lekarzy Pomorza.

INFORMACJE:
TERMIN: 29 października 2015r.,
MIEJSCE: budynek AGN Gdańsk, ul Al. Zwycięstwa 42/43, godz. 10.00.
Po wykładzie przewidziane jest szkolenie specjalistyczne dla lekarzy "BYĆ LEKARZEM". Szkolenie akredytowane przez Okręgową Izbę Lekarską w Gdańsku. Ilość miejsc ograniczona. Szczegóły w osobnych materiałach
KOSZT UDZIAŁU w wykładzie: 20PLN, studenci 10PLN. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na statutową działalność Fundacji Dwie Kreski.

Organizatorem programu "BYĆ LEKARZEM, BYĆ PACJENTEM" jest gdańska Fundacja Dwie Kreski przy współpracy z Instytutem Psychoimmunologii w Warszawie oraz Centrum Medycznym Nowe Orłowo w Gdyni.

SYLWETKA PROWADZĄCEGO:

Wojciech Eichelberger
Psycholog, psychoterapeuta, coach i trener.
Autor i współautor wielu popularnych książek z pogranicza psychologii, antropologii i duchowości (m.in.: "Jak wychować szczęśliwe dzieci", "Pomóż sobie daj światu odetchnąć", "Kobieta bez winy i wstydu", "Zdradzony przez ojca", "Siedem boskich pomyłek", "Ciałko", "Zatrzymaj się", "Alchemia Alchemika", "Krótko mówiąc", "Dobra miłość"). Wiele spośród nich trafiło na listy bestsellerów i uzyskało wysokie nakłady. Współtwórca programów telewizyjnych popularyzujących wiedzę i refleksję z obszaru psychologii egzystencjalnej ("Okna", "Być tutaj", "Nocny Stróż"). Publikuje wywiady, felietony i eseje m.in. w "Gazecie Wyborczej", "Zwierciadle", "Charakterach", "Wysokich Obcasach", "Polityce", "Więzi", "Życiu Duchowym", "Pulsie Biznesu".

Współtwórca i dyrektor Instytutu Psychoimmunologii w Warszawie. W swoich projektach szkoleniowych i terapeutycznych odwołuje się do koncepcji terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość człowieka. Zamiłowania pozazawodowe: żeglarstwo, konie, góry, narty, sporty walki. Ojciec dwóch synów. Został odznaczony Krzyżem Oficerskim Polonia Restituta.

Fundacja Dwie Kreski
Celem Fundacji Dwie Kreski jest wieloaspektowe i wielopłaszczyznowe, neutralne światopoglądowo, działania edukacyjno - pomocowe w temacie choroby jaką jest niepłodność.

Podstawowa działalność Fundacji to bezpłatna pomoc i wsparcie psychologiczne dla par/osób mierzących się z problemem zaburzeń płodności, rodziców po stracie dziecka w okresie prenatalnym/ okołoporodowy oraz bezpłatne wsparcie informacyjne w postaci: możliwości konsultacji ze specjalistami : lekarzem ginekologiem - specjalistą w leczeniu niepłodności, lekarzem psychiatrą oraz radcą prawnym.