Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Café Panika (25 opinii)

spektakl dramatyczny
kasy:
58 341-94-83, 601-628-377
wystawia:
Miejski Teatr Miniatura
data premiery:
29 grudnia 2019
czas trwania:
55 min. (bez przerw)
8.0 2 oceny 1 10

Uwaga! spektakl zawiera kontrowersyjne treści lub/i słowa niecenzuralne

Café Panika
Roland Topor

Przekład: Jan Kortas

Pierwsza premiera na scenie Laboratorium Formy.
Spektakl grany na różnych scenach.

Opowiadania ze zbioru "Café Panika. Historyjki taksówkowe" Rolanda Topora, pisarza i grafika znanego z surrealistycznego klimatu swoich dzieł, w reżyserii i adaptacji grupy Malabar Hotel, czyli Marcina Bartnikowskiego i Marcina Bikowskiego. To teatr, w którego centrum zainteresowań znajduje się forma. Ma na swoim koncie ponad 30 nagród i wyróżnień przyznanych w Polsce i za granicą.

W spektaklu podobnie jak w Nocy na ziemi Jarmuscha oglądamy ludzkość obnażoną, wyszydzoną i ukochaną na nocnej scenie miasta. Naszymi przewodnikami są barowi gawędziarze, psy i kierowcy taksówek. Prowadzą nas przez swoisty wehikuł czasu, bo okazuje się, że Paryż z ubiegłego wieku dzieli swoje bolączki i nadzieje ze współczesnym Gdańskiem, Warszawą czy Krakowem.

Adaptacja i dramaturgia: Marcin Bartnikowski
Reżyseria i scenografia: Marcin Bikowski
Przekład: Jan Kortas
Przekład piosenki: Jan Gondowicz
Muzyka: Anna Stela

Obsada:
Zofia Bartoś, Edyta Janusz-Ehrlich, Wojciech Stachura, Krystian Wieczyński, Magdalena Żulińska

-----

Scena Laboratorium Formy to nowy pomysł Teatru Miniatura na spektakle dla młodzieży i dorosłych. Ich wyróżnikiem będą poszukiwania w zakresie formy, wiec zobaczyć tu będzie można spektakle i wydarzenia, których nie znajdziecie nigdzie indziej. Plastyka, lalka, ruch, teatr bez słów, ukryta animacja, multimedia, instalacja, performans, koncert - to niektóre słowa, które nam przychodzą do głowy, kiedy o tym myślimy. Zapraszamy do twórczej przygody i nowych doświadczeń!

Recenzja Trojmiasto.pl

Przeczytaj także