stat
Impreza już się odbyła

Fundacja Gdański Festiwal Muzyczny i Parafia Ewangelicko-Augsburska zapraszają do ewangelickiego kościoła Zbawiciela na kolejny koncert z cyklu ,,Cantus Mare". Koncert odbędzie się w niedzielę, 19 maja o godz. 12.00, a wykonawcy zaprezentują szeroki wachlarz utworów mistrzów epoki baroku. Wydarzenie odbywa się dzięki finansowaniu przez Miasto Sopot i Województwo Pomorskie. Wstęp wolny.

sty 26

niedziela, g. 18:00

Na zaproszenie
paź 4

sobota, g. 18:00

bilety 120 zł
Kup bilet
Angelika Leśniak - skrzypce
Marek Przywarty - klawesyn

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Program koncertu:
Jean Baptiste Senaillé - Sonata op. 1 nr 6
Johann Jacob Walther - Scherzo nr 10 "Imitatione del Cuccu"
Giuseppe Valentini - Sonata A-dur "La Montanari"
Johann Sebastian Bach - Sonata c-moll BWV 1017
Nicolas Siret - Suite en. g ré sol bécarre

Angelika Leśniak
Ukończyła w Niemczech studia magisterskie w zakresie gry na skrzypcach współczesnych. W tym roku kończy w Bydgoszczy studia podyplomowe w klasie skrzypiec barokowych prof. Daniela Deutera. Współpracuje od wielu lat z różnymi orkiestrami i zespołami grającymi muzykę dawną, m.in. z gdańskim Goldberg Barock Ensemble. Prowadzi działalność pedagogiczną.

Marek Przywarty
Ukończył studia magisterskie w zakresie gry na organach i na klawesynie w Bydgoszczy. Pracuje w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, gdzie uzyskał tytuł doktora sztuk muzycznych. Jest nauczycielem w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. K. Szymanowskiego w Toruniu, organistą, dyrygentem chóru, założycielem Orkiestry Musica Antiqua im. Andrzeja Szwalbego i klawesynistą Ensemble Inégalité.

Cantus Mare
Cykl kameralnych koncertów w ewangelickim kościele Zbawiciela w Sopocie organizowany jest od 2022 roku, a jego ideą jest prezentacja zespołów kameralnych Wybrzeża zarówno znanych, od lat występujących na scenach, jak i tworzonych przez utalentowanych muzyków, którzy rozpoczynają karierę. Organizatorzy dbają o dużą różnorodność gatunków muzyki i rodzajów zespołów - widzowie mogą posłuchać np. kwartetów smyczkowych, zespołów wokalnych, duetu harfowego, tria barokowego z historycznymi instrumentami, a także muzyków specjalizujących się w muzyce współczesnej, czy jazzowo-folkowej.