stat
Impreza już się odbyła

Carmina Burana - Jubileuszowy Koncert Plenerowy na Politechnice Gdańskiej

Niemal 300 artystów na scenie. PG zaprasza na Jubileuszowy Koncert Plenerowy

Z okazji 120-lecia powstania Politechniki Gdańskiej na placu przed Gmachem Głównym odbędzie się wyjątkowy Jubileuszowy Koncert Plenerowy. W sobotę 22 czerwca o godz. 20:30 plac przed Gmachem Głównym zamieni się w muzyczną, koncertową scenę, na której pięć połączonych chórów pod batutą prof. Mariusza Mroza wykona kantatę sceniczną Carla Orffa Carmina Burana".

lip 20-21

sobota - niedziela

Gdańsk, Brabank
Wstęp wolny

w każdy czwartek (do 15.08), g. 17:00 - 19:30

Wstęp wolny

Politechnika zaprasza całą społeczność akademicką, mieszkańców Gdańska i okolic oraz turystów odwiedzających nasz region na to wyjątkowe wydarzenie. Na scenie pod batutą prof. Mariusza Mroza z PG wystąpią: Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej, Chór Politechniki Poznańskiej Volantes Soni", Chór Politechniki Warszawskiej, chór dziecięcy Canzonetta" Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku oraz Operowy Chór Dziecięcy Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Towarzyszyć im będą soliści: Anna Fabrello sopran, Adam Sobierajski tenor, Tomasz Rak baryton oraz Orkiestra Opery Bałtyckiej w Gdańsku.

muzyka chóralna - koncerty w Trójmieście


Artyści wykonają kantatę sceniczną Carmina Burana autorstwa Carla Orffa. Carmina Burana" to nazwa trzynastowiecznego zbioru świeckich pieśni i poezji, głównie o tematyce miłosnej, na podstawie których w XX wieku niemiecki kompozytor i dyrygent Carl Orff skomponował utwór na orkiestrę, chór i głosy solowe. Dominują w nim rytm i prosto zharmonizowane partie chóralne. Najsłynniejszym fragmentem kantaty jest, znana nie tylko melomanom, rozpoczynająca i kończąca utwór pieśń chóru O Fortuna".
Wydarzenie ma charakter piknikowy, otwarty dla wszystkich: zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych i osoby starsze. Przewidziana została płatna strefa gastronomiczna. Ze względu na fakt, że koncert nie jest biletowany, prosimy o wcześniejsze przybycie. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Ponieważ koncert odbywa się pod gołym niebem, niezbędna jest odpowiednia pogoda. Jeśli warunki atmosferyczne będą niekorzystne, organizator zastrzega sobie prawo do zmiany warunków organizacji wydarzenia. Więcej informacji oraz regulamin Koncertu tu.

Partnerzy wydarzenia: Opera Bałtycka w Gdańsku, Fundacja Santander Bank.
Sponsorzy: Grupa Inwestycyjna Hossa, Ecol-Unicon, Grupa NDI, Crist S.A.