Caroll Vanwelden śpiewa Sonety Szekspira Gdański Teatr Szekspirowski Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Caroll Vanwelden śpiewa Sonety Szekspira

Wydarzenie w ramach

Caroll Vanwelden sings Shakespeare's sonnets

jazz - koncerty w Trójmieście


Charyzmatyczna belgijska piosenkarka jazzowa i pianistka.

Razem z utalentowanymi muzykami ze swojego zespołu, Caroll Vanwelden tworzy muzykę łączącą w sobie niezrównaną klarowność z plastycznością. Ich album niespodziewanie wciąga wielkiego Szekspira w świat jazzowych standardów i w przepięknych aranżacjach reinterpretuje jego wersy do dźwięków współczesnej muzyki.

Dwa lata temu wybitna belgijska piosenkarka Caroll Vanwelden, odkryta na nowo w Niemczech, wskoczyła triumfalnie w światła rampy budząc powszechny podziw. Jej wyjątkowy album, wydany w 2012 roku, został wybrany "Albumem tygodnia" przez radio Norddeutscher Rundfunk (NDR). Stereo ogłosiło album "Rekomendacją miesiąca wśród płyt i nagrań". Na tym nie skończył się szekspirowski rozdział twórczości Vanwelden. Na płycie "Caroll Vanwelden Sings Shakespeare 2" piosenkarka po raz kolejny dała miłośnikom jazzu bogatą materię muzyczną stworzoną z wyjątkowymi muzykami: Thomasem Sifflingiem, którego eleganckie melodie na trąbkę i skrzydłówkę przenikają się z ekspresywnym, pełnym emocji głosem Caroll, Minim Schulzem, miękko głaszczącym i skubiącym kontrabas dla dodania melodii tekstury, oraz nowym członkiem zespołu, Ralfem Gustke, podkreślającym zmienność rytmu na perkusji i bębnach.

"Jako śpiewaczka, pianistka, a przede wszystkim kompozytorka, proponuje wyjątkowe, nowe sposoby oczarowania melomanów. Przekształca Szekspira, prawie bez zapożyczeń, przeplatając czasy.", Mauretta Heinzelmann.

"[...] Vanwelden znowu zmieniła wielką literaturę w genialną muzykę. Pełną kolorów, wyobraźni, interesujących struktur rytmicznych, a wszystko to najwyższej klasy.", Christoph Giese, "Jazz thing".

Wykonawcy:
Caroll Vanwelden: śpiew, pianino, sansula (marimbula), aranżacja
Thomas Siffling: trąbka, skrzydłówka
Mini Schulz: kontrabas
Jens Düppe: perkusja, bębny

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    40-80 zł
  • Bilet ulgowy
    25-55 zł
  • Kontakt
    58 351-01-01
Bilety:
Strefa A: 80 zł/55 zł
Strefa B: 55 zł/40 zł
Strefa C i D: 40 zł/25 zł