Casting do nowej produkcji Konsulatu Kultury! Konsulat Kultury Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Casting do nowej produkcji Konsulatu Kultury!

Zapraszamy na casting do spektaklu "Książę i Żebrak" w reżyserii Tomasza Podsiadłego. Premiera spektaklu została zaplanowana na 5 lutego 2022 roku w Konsulacie Kultury w Gdyni. Próby grudzień 2021 - styczeń 2022.

Kogo poszukujemy?
Aktorek i aktorów do ról w spektaklu dedykowanym dzieciom i młodzieży.
Przedstawienie będzie łączyło żywy plan z animowanymi postaciami, stąd umiejętność pracy z lalką będzie dodatkowym atutem.
Na przesłuchanie należy przygotować monolog prozą współczesną i wiersz klasyczny.

Zgłoszenia
Prosimy o przesłanie zgłoszeń wraz z CV oraz zdjęciami twarzy i sylwetki drogą mailowa na adres tomasz@podsiadly.com.
Wybrane osoby zaprosimy na casting, który odbędzie się 25 października 2021.

Twórcy spektaklu
Autor: Mark Twain
Przekład: Jadwiga Żylińska
Reżyseria: Tomasz Podsiadły
Scenografia: Mariusz Napierała
Kostiumy: Karolina Bryl

Tomasz Podsiadły
Aktor, reżyser, pedagog, konferansjer. Miłością do sztuk scenicznych zarazili go dziadkowie - artyści śpiewacy Leokadia Borowska Podsiadły i Jerzy Podsiadły, związani zawodowo z Operą Bałtycką w Gdańsku.

Swoją przygodę ze sceną rozpoczął jako czternastolatek grając w "Księciu i Żebraku" w reż. J. Killiana w Teatrze Miejskim w Gdyni. Jeszcze przed zdaniem matury wystąpił w spektaklach Adama Hanuszkiewicza, Andrzeja Wajdy i Waldemara Śmigasiewcza. To przesądziło o ścieżce zawodowej jak również spowodowało, iż w roku 2021 świętuje 30-lecie pracy artystycznej.

Absolwent, Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej. Związany z gdyńskimi scenami Teatru Miejskiego, Teatru Muzycznego, a także Gdyńskiego Centrum Kultury. To właśnie tam odkrył, że reżyseria daje mu wiele satysfakcji i spełnienia. Pokłosiem zmiany teatralnego frontu były: "Balladyna", "O co biega?", "W małym dworku" czy "Sonata Belzebuba" w Gdyni a także spektakle na gdańskiej scenie operowej, takie jak "Madama Butterfly", "Poławiacze Pereł" czy "Rigoletto".