Twoje dziecko lubi śpiewać i marzy o występie na scenie? Teatr Miniatura zaprasza do udziału w rocznej teatralnej przygodzie, która zakończy się wystawieniem profesjonalnego spektaklu.
Na Dzień Dziecka w przyszłym roku odbędzie się premiera "Akademii pana Kleksa" - muzycznego spektaklu familijnego z udziałem dzieci i aktorów Teatru Miniatura, który będzie prezentowany na Dużej Scenie. Przygotowania zaczną się już w tym roku - 21 i 22 września dzieci w wieku od 6 do 13 lat chcące wziąć udział w przedstawieniu Miniatura zaprasza na casting, a raczej - jak mówi reżyserka projektu, Agnieszka Płoszajska - antycasting, bo nie trzeba być wystylizowanym i poprawnym, liczą się umiejętność współpracy, otwartość i wyobraźnia. Agnieszka Płoszajska jest aktorką i reżyserką, która wraz z mężem, dramatopisarzem Emilem Płoszajskim, specjalizuje się w realizacji muzycznych spektakli familijnych.
Na pierwszy etap castingu, 21 września, trzeba przygotować dowolną piosenkę - można ją zaśpiewać a capella lub z wybranym podkładem. Drugi etap, 22 września, będzie miał formę praktycznych warsztatów. Potem wybrani uczestnicy wezmą udział w rocznym cyklu warsztatów teatralnych: aktorskich, muzycznych i choreograficznych, które poprowadzą profesjonalni twórcy teatralni. Wypełnioną kartę zgłoszenia (pobraną ze strony teatru) należy przesłać na adres miniatura@teatrminiatura.pl do 18 września 2019, a oryginał przynieść na casting.
Uczestnictwo w castingu jest bezpłatne.
Termin przesyłania zgłoszeń: 18 września 2019
Karta zgłoszenia dostępna na stronie www.teatrminiatura.pl. Oryginał podpisanej karty zgłoszenia należy przynieść na casting.
Adres mailowy: miniatura@teatrminiatura.pl
Udział w rocznych warsztatach (4 spotkania miesięcznie): 100 zł na miesiąc
Podkład do wybranej piosenki prosimy dostarczyć na pendrivie w plikach formatu mp3.
O reżyserce:
Agnieszka Płoszajska - aktorka, reżyserka, czasem skrzypaczka. Pochodzi z Sopotu, gdzie pierwsze kroki na scenie stawiała w teatrze "Stajnia Pegaza", później współtworzyła niezależny teatr "Świnia". W 2006 r. ukończyła PWST w Krakowie. Zagrała w ponad 30 tytułach w teatrach w Warszawie, Radomiu, Rzeszowie, Tarnowie, Krakowie, Toruniu. Za rolę Pani Capuletti w spektaklu "Romeo i Julia" w reżyserii Katarzyny Deszcz została wyróżniona nagrodą dyrektora Teatru Powszechnego w Radomiu. W 2016 za spektakl "Jutro będzie za późno" otrzymała nagrodę dla najlepszego reżysera festiwalu Windowisko w Gdańsku. Przedstawienie zostało również wyróżnione na sopockich Konfrontacjach Teatralnych, Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w Toruniu oraz przez kapitułę Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga. Napisała i wyreżyserowała spektakl "Ściana", monodram inspirowany zagadnieniami czarnej pedagogiki. Z mężem Emilem stworzyła tandem scenariuszowo-reżyserski specjalizujący się w muzycznym teatrze familijnym. Ich wspólne realizacje to "Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy", "Jacek i Placek na tropie księżyca", "Pan Kleks. Powrót" oraz "Marysia ma Rysia". Współautorka i aktorka audycji dla dzieci: "Radiowy Klub Myszki Norki" (Radio Bajka, 2013-15) oraz czterdziestu odcinków słuchowiska "Tramwaj zwany Eugeniuszem" (Polskie Radio Dzieciom, 2016). Współpracuje z Fundacją Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", z której podopiecznymi współtworzy Integracyjną Grupę Teatralną. Ostatnia realizacja to spektakl "Dymny: siedem bestii moich" w Teatrze Muzycznym w Toruniu (premiera wrzesień 2019).