stat
Wydarzenie już się odbyło

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z antropologiem społecznym i historycznym Kacprem Pobłockim, które odbędzie się w Sopotece 8 października o godz. 18:00. Rozmowa dotyczyć będzie głośnej książki autora pt. "Chamstwo", w której Pobłocki przyglądał się niewolniczej pracy polskich chłopów na pańskich folwarkach i konsekwencjach tej trudnej przyszłości w dzisiejszym świecie: w systemach pracy, relacjach rodzinnych i społecznych.

14 września - 24 listopada 2024, g. 10:00 - 17:00

Gdańsk,
bilety 20 zł
ulgowy 1-12 zł

w każdą środę (do 01.01.2025), g. 18:15 - 19:45

bilety 75 zł
O historii polskiego patriarchatu i o tym dlaczego wciąż ma się on w Polsce tak dobrze z Kacprem Pobłockim porozmawia Ewa Lewandowska.

O gościu:

Kacper Pobłocki
(ur. 1980) - doktor habilitowany nauk humanistycznych, antropolog społeczny i historyczny, wykładowca w interdyscyplinarnym Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwent Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego w Budapeszcie, University College w Utrechcie oraz stypendysta Uniwersytetu Miejskiego w Nowym Jorku. Autor książek "Kapitalizm. Historia krótkiego trwania" oraz "Chamstwo". Współautor książek "Anty-bezradnik przestrzenny: prawo do miasta w działaniu" (z Lechem Merglerem i Maciejem Wudarskim) oraz "Architektura niezrównoważona" (z Bogną Świątkowską). Jego praca doktorska "The Cunning of Class: Urbanization of Inequality in Post-War Poland" została wyróżniona Nagrodą Prezesa Rady Ministrów, a książka "Kapitalizm. Historia krótkiego trwania" otrzymała Nagrodę "Economicus" dla najlepszej polskiej książki ekonomicznej roku. Opublikował także wiele artykułów i opracowań z zakresu antropologii i socjologii miasta. W latach 2009-2014 wspomagał powstawanie i rozwój ruchów miejskich w Polsce, m.in. jako koordynator merytoryczny pierwszego Kongresu Ruchów Miejskich.

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu "Z chłopów my wszyscy" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.