stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Charytatywni Aktywni Dzieciom na trasie rowerowej

Ruszyła tegoroczna 8.edycja akcji "Aktywni Charytatywni Dzieciom - w grupie siła". Naszym celem jest pokonanie 500 tys. kilometrów, w ciągu pięciu miesięcy. Jeśli się nam to uda - Fundacja Energa przekaże domom dziecka i domom opieki dla seniorów 300 tys. zł! W sobotę, 5 czerwca zapraszamy na wspólną wycieczkę rowerową po elektrowniach wodnych na rzece Raduni. Początkujący będą mogli dołączyć na pierwszych 20 km z Gdańska do Straszyna, zaawansowani w boju pojadą dalej i wykręcą w sumie 70 km. Trasę wycieczki prowadzi Grupa Rekreacyjna 3miasto.

lut 1

sobota, g. 10:00

Sopot
bilety 15 zł
sie 24-26

niedziela - wtorek, g. 18:00 - 08:00

Gdynia,
bilety 699 zł
Energa z Grupy Orlen niesie pomoc potrzebującym.
Ruszyła 8. edycja akcji Aktywni Charytatywni Dzieciom w grupie siła.

Cel?

Pokonanie 500 tys. km na rowerze lub na nogach, chodząc lub biegając. W zamian za aktywność fizyczną uczestników Fundacja Energa przekaże na rzecz domów dziecka, a także domów opieki dla seniorów 300 tys. zł.

Kto może wziąć udział w akcji Aktywni Charytatywni Dzieciom?

Uczestnikami Aktywnych Charytatywnych mogą być nie tylko pracownicy firmy Energa, ale także członkowie ich rodzin lub przyjaciele, znajomi, osoby dorosłe. Ważne, aby zarejestrowali się w aplikacji Strava i zaangażowali w pokonywanie kolejnych kilometrów w szczytnym celu. 

Akcja potrwa do końca października. Podobnie, jak w ubiegłym roku, uczestnicy Aktywnych będą rywalizować między sobą, w podziale na regiony i na grupy utworzone ze względu na formę aktywności: jazdę na rowerze, chodzenie i spacerowanie oraz bieganie. Przystąpienie do zdefiniowanych grup jest nieobowiązkowe.

Aby wziąć udział w akcji konieczne jest nie tylko zainstalowanie aplikacji w telefonie, ale także wypełnienie formularza zgłoszeniowego uczestnika i przesłanie go na adres mailowy organizatora akcji: rowery@energa.pl

>>> Zapoznaj się z instrukcją jak dołączyć do rywalizacji

>>> Pobierz formularz zgłoszeniowy Akcji Aktywni Charytatywni

Kręć razem z nami w szczytnym celu. Wybierz się z nami na rowerową wycieczkę szlakiem Elektrowni Wodnych Rzeki Raduni Więcej zdjęć ()

Kręć razem z nami w szczytnym celu. Wybierz się z nami na rowerową wycieczkę szlakiem Elektrowni Wodnych Rzeki Raduni

mat. traseo.pl

Kręć razem z nami w szczytnym celu. Wybierz się z nami na rowerową wycieczkę szlakiem Elektrowni Wodnych Rzeki Raduni

mat. traseo.pl



Dołącz na 20 km lub 70 km

W sobotę, 5 czerwca wyruszamy na rowerową trasę Szlakiem Elektrowni Wodnych Raduni.

Na pierwszych 20 km, z Gdańska do Straszyna pojedziemy spokojnym tempem, dlatego też na odcinku tym dołączyć do nas mogą osoby początkujące. Dalej pokręcimy już nieco szybciej, jednak nie będzie to tempo sportowe. Cała wycieczka będzie miała charakter turystyczny !

Uwaga: uczestnicy, którzy wybiorą się tylko na pierwszy odcinek do Straszyna, z powrotem wracają samodzielnie. Jeśli postanowią udać się tą samą trasą, to łączny dystans wyniesie ok. 40 km.

Radunia, to jedna z polskich rzek, która w tak dużym stopniu została zagospodarowana do wytwarzania energii elektrycznej. Elektrownie wodne tworzą unikatowy kompleks zwany Kaskadą Raduni, bardzo ciekawy ze względu na malownicze położenie wśród wzgórz morenowych oraz oryginalną architekturę elektrowni - najstarszych tego typu obiektów przemysłowych na Pomorzu. Urządzenia te wciąż są używane do wytwarzania energii elektrycznej, która zasila okoliczne tereny. Dzieje wykorzystania energii wodnej na Raduni sięgają XIV wieku, kiedy to krzyżaccy inżynierowie zbudowali rozpoczynający się w Pruszczu Gdańskim kanał o długości 13 km, który wodami rzeki Raduni napędzał koła gdańskich młynów. Następnie na wszystkich pomorskich rzekach powstawało wiele siłowni napędzających tartaki, wytwórnie papieru i młyny.

Na naszej trasie rowerowej zapoznamy się z różnorodnymi obiektami hydrotechnicznymi, w tym elektrowniami wodnymi, zamkami wodnymi spiętrzającymi wodę, zaporami, jazami a także zbiornikami retencyjnymi. Koryto Raduni zobaczymy w wielu miejscach, zarówno płynącą w swym naturalnym korycie jak i w licznych kanałach. Wycieczkę rozpoczynamy i kończymy w tym samym miejscu, czyli Parku Oruńskim.

>>> Zobacz trasę naszej  wycieczki rowerowej

Należy pamiętać o:

- Sprawnym rowerze,
- Odpowiednich narzędziach do naprawy roweru w razie awarii,
- Przynajmniej jednej zapasowej dętce (o właściwym rozmiarze),
- Odpowiedniej odzieży adekwatnej do pogody, także na zmianę,
- Prowiancie na drogę i napojach (po drodze nie ma sklepów)
-A przede wszystkim dobrym humorze.

Ps. Kręcimy niezależnie od pogody
     Jeśli boisz się że zmokniesz, weź ze sobą odpowiednią odzież

Świadczenia prowadzącego:

- Opieka przewodników na trasie (prowadzący i zamykający)
- Pomoc w naprawie roweru,  w razie awarii
- Apteczka pierwszej pomocy
- Pamiątkowe zdjęcia do 2-3 dni po wydarzeniu

Miejsce rozpoczęcia i zakończenia wycieczki:

Gdańsk Orunia, Park Oruński, plac przed pałacem
>>> Zobacz na mapie dokładną lokalizację zbiórki

- Zbiórka o godz. 9:00 / sprawdzenie obecności i wyjazd w trasę
- Czas trwania wycieczki: max. 7 godzin / powrót ok. godz. 17.

Rodzaj nawierzchni, jaki rower ?

Nawierzchnia będzie urozmaicona. Przeważać będą drogi asfaltowe i ubite gruntowe, sporadycznie przemierzymy leśne dukty.  Dla komfortowej jazdy rekomendujemy rower crossowy lub gravel.  Osoby o słabszej kondycji mogą wybrać się na rowerze elektrycznym.

>>> REGULAMIN UCZESTNICTWA

Wycieczkę rowerową prowadzą:

Krzysztof Kochanowicz i Marek Puchalski
Grupa Rekreacyjna 3miasto
kontakt:
Mail: gr3miasto@gmail.com
Tel. +48 502 778 115

Przeczytaj także