stat
Impreza już się odbyła
lis 28

czwartek, g. 18:00 - 21:00

Wstęp wolny
gru 20

piątek, g. 19:00

bilety 48-121,5 zł
ulgowy 27-100 zł
Kup bilet
Salon Gdański w foyer Polskiej Filharmonii Bałtyckiej

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Koncert kameralny
Chopin nad Motławą - Monika Czalej-Pujol i Tomasz Jocz

Wystąpi:
Monika Czalej-Pujol - mezzosopran
Tomasz Jocz - fortepian

W programie:
FRYDERYK CHOPIN (1810-1849) Scherzo h-moll op. 20 (1831)
Pieśni:
"Wojak"
"Dwojaki koniec"
"Precz z moich oczu"
"Hulanka "
KAROL SZYMANOWSKI (1882-1937) Preludia op.1
h-moll nr 1
d-moll nr 5
c-moll 7
ANTON GARCIA ABRIL (*1933) Canciones de Valldemosa, a memoriam de Chopin:
"No por amor, no por tristeza"
"Canción de anillos"
FRYDERYK CHOPIN Preludia op.28
Des-dur nr 15
d-moll nr
Pieśni:
"Leci liście z drzewa"
"Piosnka Litewska"
"Czary"
"Moja pieszczotka"

Zapraszamy na wieczorne serenady z muzyką Fryderyka Chopina, Beethovena, Schumanna, Brahmsa i innych kompozytorów. Koncerty codziennie, od 3 do 31 lipca, zawsze o godz. 20.30.

Niepowtarzalny klimat zabytkowego wnętrza XIX-wiecznej elektrowni, lampka wina i puchar lodów "George Sand" doskonale współgrają z wodami Motławy i dźwiękami szlachetnego fortepianu.

Występują laureaci konkursów pianistycznych oraz profesorowie Akademii Muzycznej
w Gdańsku.

Cena biletu nie obejmuje usług gastronomicznych.

-----

MONIKA CZALEJ-PUJOL
absolwentka Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku. Studia wokalne kontynuowała później w Danii i Hiszpanii. Podczas studiów, po przesłuchaniach w Mainz (Niemcy), wystąpiła na jednym z najbardziej znanych festiwali operowych na świecie w Aix en Provence we Francji. Obecnie, jako solistka, koncertuje intensywnie w kraju i za granicą. Występowała wielokrotnie w wielu najważniejszych ośrodkach muzycznych w Polsce, Danii, Francji, Hiszpanii, Rumunii, Mołdawii, Włoszech i Niemczech. Kilkakrotnie występowała dla Polskiego Radia i Telewizji (TVP1, TV Polonia - koncert muzyki szwajcarskiej kantonu włoskiego, koncert kolęd w Boże Narodzenie 2009). Zaśpiewała partie solowe w operze P. Mascagniego "Cavaleria Rusticana" oraz w oratorium Betulia Liberata.

Od 2005-2009 była solistką w zespole muzyki dawnej w Danii, z którym wystąpiła na około 100 koncertach i festiwalach. Wspólnie z nimi nagrała album "Via Stellae". Monika Czalej-Pujol śpiewała w najbardziej liczących się salach koncertowych w Rumunii i Mołdawii, w Sala cu Orga w Kiszyniowie oraz w Sali Georgu Enescu w Bukareszcie. Od 2010 roku koncertuje w Hiszpanii, miedzy innymi z repertuarem pieśni Chopina na głos i fortepian. Tournée obejmuje do chwili obecnej ponad 20 koncertów, które odbyły sie w takich miejscach, jak Royal Monastery of Pedralbes w Barcelonie, Audytorium im. Enrica Granadosa w Leridzie. Monika Czalej-Pujol wystąpiła również z koncertem w ramach "Międzynarodowego X Festiwalu de la Vila de Rialp". Wystąpiła dla katalońskich stacji telewizyjnych i radiowych: TV Segre, TV Manyana, TV Lleida, TV Barcelona, Radio Balaguer, Radio Tarrega i Radio Catalunya Música. Jej płyta "Chopin-19 Songs" przez kilka tygodni utrzymywała się na pierwszym miejscu w plebiscycie publiczności programu "Notes de clássica" przeprowadzonym w styczniu 2011 roku przez Radio Catalunya Música na najciekawsze nagranie 2010 roku.

TOMASZ JOCZ
Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku, w klasie fortepianu profesora Zbigniewa Śliwińskiego. Swoje umiejętności rozwijał pod kierunkiem wybitnych pianistów i pedagogów: Bernarda Ringeissena (Francja), Aleksandra Orlowieckiego (Rosja), Bernarda Robertsa (Wielka Brytania). Stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki. Był nagradzany i wyróżniany na wielu konkursach pianistycznych i kameralnych; do najważniejszych zalicza: Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny na Stypendia Towarzystwa im. F. Liszta we Wrocławiu (laureat dwóch edycji konkursu), Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy (otrzymał również nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu z orkiestrą), Grand Prix Festiwalu Kameralistyki Młodych w Kłodzku (trio klarnetowe), nagroda specjalna za wykonanie Partity W. Lutosławskiego (w duecie ze skrzypcami) oraz Międzynarodowy Konkurs Współczesnej Muzyki Kameralnej im. K. Pendereckiego w Krakowie (kategoria duety). Ma w swoim dorobku liczne nagrania radiowe i telewizyjne, spośród których na szczególną uwagę zasługuje jedyne w Polsce zarejestrowane wykonanie Koncertu D-Dur op. 21 na skrzypce i fortepian i kwartet smyczkowy E. Chaussona (partia kwartetu została opracowana na orkiestrę kameralną). Nagrania dokonała firma DUX. Obecnie jest wykładowcą z tytułem doktora na macierzystej uczelni.

Informacja o biletach

  • Kontakt
    58 320-62-62
8-25 zł