Gdyńskie Centrum Kultury zaprasza 26 czerwca na koncert Chóru Olivii Centre.
Chór, składający się z 40 pasjonatów śpiewu, działa od prawie 5 lat. Dotychczas występował na scenach Trójmiasta, uświetniając swoją muzyką wydarzenia kulturalne, biznesowe i projekty charytatywne. W 2022 roku ukazała się pierwsza, długogrająca płyta, zawierająca znane utwory muzyki rozrywkowej takich sław jak zespół Eurytmics, The Beatles, Zbigniew Wodecki czy Męskie Granie Orkiestra. Chór Olivii Centre to w pełni amatorska grupa ludzi pracujących w różnych firmach na różnych stanowiskach w prestiżowym Centrum Biznesowym w Gdańsku. To zespół, który po godzinach pracy, wśród codziennych zobowiązań znajduje czas, by rozwijać swój talent i czerpać radość ze wspólnego muzykowania. Chór Olivii Centre miał swój debiut w Dzień dobry TVN oraz nagrał pierwszy teledysk do utworu Seasons of love, a w ramach współpracy z Niemiecką Izbą Handlową powstało nagranie z utworami świątecznymi. Chór prowadzi aktywną działalność koncertową i organizatorską na terenie Pomorza oraz zdobywa nagrody na konkursach chóralnych (Złote Pasmo w kat. chóry mieszane w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Chełmnie czy Brązowy Dyplom w kat. chóry dorosłe w VI Bałtyckim Konkursie Chórów Pomerania Cantat w Słupsku).
muzyka chóralna - koncerty w Trójmieście
Wiktoria Pagieła założycielka i kierownik artystyczny Chóru Olivii Centre. Ur. w Żytomierzu na Ukrainie w rodzinie o tradycjach muzycznych. Stypendystka Rządu RP (2006-2011), absolwentka Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki gdańskiej Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w kl. prof. dra hab. W. Górskiego oraz absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego (oba dyplomy z wyróżnieniem). Pomysłodawczyni, organizator i prowadząca licznych eventów muzycznych, warsztatów wokalnych i chóralnych na terenie Pomorza. Prezes Oddziału Gdańskiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr (2012-2014). Jedną z najważniejszych nagród (przygotowanie Chóru Uczelnianego Akademii Muzycznej w Gdańsku) jest Nagroda Akademii Fonograficznej Fryderyk 2014 w kategorii Album Roku. Muzyka symfoniczna i koncertująca: Angelus, Exodus, Victoria pod dyr. prof. Z. Rycherta.
Aleksandra Zawada ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie skrzypiec oraz Podyplomowe Studia Chórmistrzostwa i Emisji Głosu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Aktywnie związana z gdańskim środowiskiem muzycznym. Jest drugą dyrygentką Chóru Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, który jest jednym z najbardziej aktywnych, utytułowanych i rozpoznawalnych chórów akademickich w Polsce. Jest założycielką i dyrygentką Chóru Incontro, z którym zdobyła wiele nagród na festiwalach i konkursach. Pełniła funkcję asystentki dyrygenta przy Chórze Uniwersytetu Gdańskiego. Przez cztery lata prowadziła zespół wokalny Intel Technology Choir. Regularnie koncertuje z Cappellą Gedanensis. Jako chórzystka dokonała licznych prawykonań i nagrań z zespołem Goldberg Baroque Ensemble, Polskim Chórem Kameralnym, Chórem Uniwersytetu Gdańskiego oraz Zespołem Simultaneo. Mama czterech wspaniałych córek.
Skład chóru: Zawada Aleksandra Dyrygentka, Twardowski Marcin Pianista, Krzepkowski Michał Bas, Bednarczyk Dorota Sopran I, Bućko Ewa Sopran I, Conejo Amaguana Samuel Tenor, Dolański Krzysztof Tenor, Fedosova Julia Sopran I, Lehmann Bożena Sopran II, Lewandowska Karolina Sopran I, Moksa Marta Sopran II, Odrowąż-Piramowicz Magdalena Alt, Paluch Izabela Alt, Piętka Katarzyna Alt, Piętka Radosław Tenor, Roskosz Katarzyna Alt, Rossa Dominika Sopran II, Rylska Aleksandra Alt, Sienkiewicz Joanna Sopran II, Steinborn Samuel Bas, Szczołek Anna Alt, Szkatulska Maria Alt, Tetlak Karolina Sopran II, Witberg Sylwia Sopran I, Ziobro Dominika Sopran I, Sitko Małgorzata Alt, Buczkowska Patrycja -Sopran II, Olszewska Małgorzata Sopran II, Walaszek Bartosz Bas, Walaszek Anna Sopran II, Stajewska Adrianna Alt, Bąk Grzegorz Bas, Allenova Aliona sopran.