Chrust | koncert Stacja Food Hall Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Chrust | koncert Opinie (1)

Zapraszamy w piątek 3 lutego 2023r. o godz. 20:00 do PERON 5 w STACJA FOOD HALL na koncert zespołu Chrust.

CHRUST, to polska grupa muzyczna grająca szeroko pojętą muzykę etniczną. Trzy zupełnie inne osobowości reprezentujące umiłowane przez siebie style muzyczne (folk, electro, rock) dają w połączeniu niepowtarzalne, współczesne brzmienie zespołu.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Twórczość grupy opiera się na wpływach polskiej muzyki tradycyjnej i słowiańskiej, ale również jest inspirowana takimi zespołami i nazwiskami jak Percival Schuttenbach, Wardruna, Trent Reznor, Tool, czy Igor Herbut.

CHRUST powstał w Gdańsku w 2021 roku, wtedy też ukazał się pierwszy singiel promujący działalność grupy Hen za Rzeką. Rok później, w maju 2022 roku ukazał się ich pierwszy, w pełni autorski album CHRUST. Mimo krótkiego życiorysu zespołu artyści mają za sobą pierwszą trasę koncertową i festiwalową.

Małgorzata Oleszczuk (wokal, ukulele, flety, chórki) - Absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Uwielbia wielogłosowość i dobrą zabawę podczas koncertów. W Chruście odpowiedzialna za główny wokal i białe harmonie w tle. W życiu codziennym szkoli przyszłych świadomych wokalistów i współpracuje z zespołem babyhats w roli chórków.

Karol Konop (elektronika, syntezator, wokal, produkcja muzyczna) - Na co dzień Inżynier Informatyk, z zamiłowania producent muzyczny. Zagorzały fanboy brzytwy Ockhama i Trenta Reznora. Jego główne inspiracje to Robert Makłowicz i dźwięki wydawane przez modem internetowy. W zespole Chrust odpowiedzialny za sążne brzmienie basu, a po godzinach współtworzy różne projekty w swoim studiu nagraniowym.

Dariusz Mrozek (perkusja i perkusjonalia, spds-x, wokal) - Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Na co dzień pracuje w orkiestrze Straży Granicznej jako perkusista, po godzinach uczy grać na perkusji we własnej szkole muzycznej, a w czasie wolnym gra na perkusji z zamiłowania. W Chruście jest odpowiedzialny za równe granie, sample i wszechobecny hałas. Poza pracą i zespołem współtworzy wiele projektów i inicjatyw muzycznych.