"Co nam zostało z tych lat" koncert na urodziny artysty
Kierownictwo muzyczne i aranżacja Marcin Krzyżanowski
Scenariusz i reżyseria Dariusz S. Wójcik
w programie:
największe przeboje nestora piosenki polskiej
Mieczysława Fogga:
muzyka poważna - koncerty w Trójmieście
"Bujaj się Fela"
"Cich grajcie mi znów"
"Co nam zostało z tych lat"
"Jesienne róże"
"Już nigdy"
"Kiedy znów zakwitną białe bzy"
"Nasza jest noc"
"Niebieska chusteczka"
"Mały biały domek"
"Ostatnia niedziela"
"Piosenka o mojej Warszawie"
"Przy kominku"
"Serce matki"
"Siwy włos"
"Stary walc"
"Tango Milonga"
"Walc Francois"
"Zapomniana piosenka"
"Zimny drań"
wykonawcy:
Dariusz S. Wójcik - bas
zespół kameralny w składzie:
Katarzyna Rogalska - skrzypce
Krzysztof Słomkowski - kontrabas,
Marcin Krzyżanowski - akordeon
wiersze J. Tuwima z poematu "Kwiaty polskie" w interpretacji Joanny Kreft-Baki
prowadzenie: Stanisława Grażyńska
Natalia Skaczkowska i Marcin Chromiec - taniec
11 maja (sobota) 2013 r., godz. 18:00
Ratusz Głównego Miasta Gdańska - Wielka Sala Wety
Gdańsk ul. Długa 46
"Co nam zostało z tych lat", to koncert monograficzny z najpopularniejszymi piosenkami Mieczysława Fogga, słynnego barda warszawskiego, mistrza walca i tanga, legendy piosenki polskiej okresu międzywojennego i powojennego. Wydarzenie ma ma na celu uczczenie Jubileuszu urodzin Dariusza S. Wójcika, artysty mocno zaangażowanego w życie kulturalne Miasta Gdańska.
Wieczór z piosenkami Fogga to muzyczna podróż przez życie tego niezwykłego artysty, który stał się
niekwestionowanym gwiazdorem wielu pokoleń Polaków. Piosenki pomimo nowych aranżacji akordeonisty Macieja Krzyżanowskiego i bardzo osobistej, aktorskiej interpretacji Dariusz S. Wójcika nie zmienią swojego charakteru i pozostaną bliskie oryginałom. Dzięki temu zachowają swój niebywały urok i elegancję, tak typową dla twórczości nestora muzyki polskiej.
Obok piosenek Fogga napisanych m.in. do tekstów Tuwima w programie koncertu znajdą się obszerne fragmenty poematu "Kwiaty polskie" Juliana Tuwima w interpretacji znanej polskiej aktorki filmowej i teatralnej Joanny Kret-Baki.
Dariusz Stanisław Wójcik jest znanym, nie tylko na Pomorzu artystą śpiewakiem, aktorem, animatorem życia kulturalnego, Prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Teatru Otwartego, ale przede wszystkim dyrektorem i założycielem Teatru Otwartego.
Prowadzi bogatą działalność artystyczną, zajmuje się reżyserią, pisze scenariuszy do wydarzeń artystycznych, które z powodzeniem prezentuje nie tylko w ramach działalności Teatru Otwartego.
W roku 2010 Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski odznaczył artystę Medalem "ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ".
Ponadto otrzymał szereg nagród w dziedzinie kultury, m.in. Medal Tysiąclecia Miasta Gdańska, Nagrodą Kulturalną Marszałka Województwa Pomorskiego, Nagrodą Kulturalną Prezydenta Miasta Gdańska, Nagrodą Kulturalną Prezydenta Miasta Sopotu, Nagrodą Marszałka Województwa Podlaskiego za sezon artystyczny 2009/2010 w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury.
W roku 2011 kierowana przez niego Teatr Otwarty świętował Jubileusz 15. lecia działalności. Z tej okazji Minister kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski przyznał Teatrowi Otwartemu Dyplom "ZA SZCZEGÓLNE ZASŁUGI W TWORZENIU TRADYCJI MUZYCZNYCH I ICH UPOWSZECHNIANIU".
Rezerwacja imiennych bezpłatnych wejściówek na koncert (decyduje kolejność rezerwacji...OGRANICZONA ILOŚĆ MIEJSC!) pod numerami telefonów: 501 179 563 lub 608 253 928.
Mecenat:
Miasto Gdańsk
Partner:
Muzeum Historyczne Miasta Gdańska
Współpraca redakcyjna:
Radio RMF Classic
Sponsorzy:
Informatyczne Systemy Przemysłowe UNICO Sp. z o.o
ARGO S.A.
Patronat medialny:
trójmiasto.pl
Dziennik Bałtycki