stat
Impreza już się odbyła

Coals

pop

Coals to młody duet, w którego skład wchodzą Kacha i Lucassi. Zespół szybko zdobył uznanie wśród słuchaczy dzięki domowym nagraniom, które wrzucali na YouTube kilka lat temu. Duet wystąpił na wielu międzynarodowych festiwalach, m.in. na Positivus, Pohoda, Primavera Sound, MENT, Eurosonic, czy Iceland Airwaves. Co ciekawe, podczas pobytu w Reykjaviku, Coalsi nagrali wideosesję dla legendarnego radia KEXP w Kex Hostel. Poza tym, duet miał okazję wystąpić na ważnych, polskich festiwalach, takich jak Open'er (czterokrotnie), OFF (dwukrotnie) oraz Fest.

DRZWI: 19:00
KONCERT: 20:00

pop - koncerty w Trójmieście


W marcu tego roku ukaże się ich długogrający, polskojęzyczny album Sanatorium nakładem PIAS Recordings, po którego premierze wyruszą w trasę koncertową. Jak narazie, duet uchylił rąbka tajemnicy serwując nam dwa single. Nieco shoegazeowe dzwony zabierają słuchacza w sentymentalną podróż w głąb mrocznych wspomnień ze szkolnych lat. nowy świat to całkiem energiczna, breakowa piosenka z elementami bedroom popu, do której został stworzony zimowy teledysk w reżyserii Maca Adamczaka.

Podczas nadchodzącej trasy, Coals zaprezentują nowy materiał oraz dobrze już znane utwory. Dodatkowo, na scenie dołączy do nich gitarzysta (i basista!) Bobkovski, a cały koncert zostanie wzbogacony o specjalną, oniryczną oprawę wizualną. Klasycznie, będzie trochę skakania, trochę chillowania, trochę płakania i trochę śmiania.

Muzyka Coals często charakteryzuje się różnorodnością gatunków (dream pop, chillwave, cloud rap czy glitch pop...), ale zespół nie lubi ograniczać się do konkretnych szufladek. Zamiast tego, stara się tworzyć eklektyczną muzykę, a sami mówią, że to co robią to "cold pop". Duet ma na koncie kilka muzycznych współprac z różnymi artystami, m.in. z schafterem, felicitą (PC Music), Dianką, Żabsonem czy 88/Brodką. Po premierze albumu docusoap, Coals otrzymali nominację do Fryderyków oraz Bestsellerów Empiku. Zdobyli również Płytę Roku według magazynu Newonce, a także zajęli 2 miejsce w rocznym podsumowaniu dziennikarzy muzycznych na łamach Gazety Wyborczej.