stat
Impreza już się odbyła

Cockney Rejects, Po Prostu, Junkers, Timmy And The Drugs Opinie (4)

lut 25

wtorek, g. 18:00

bilety 470 zł
kwi 25

piątek, g. 18:00

Gdańsk,
bilety 80 zł
przedsprzedaż 70 zł
Kup bilet
COCKNEY REJECTS od lat uważani są za ikonę ulicznej odmiany punk rocka.To oni wraz z Gary Bushelem wymyślili określenie Oi! music podchwycone później przez setki nastolatków na całym świecie.

Wszystko zaczęło się w drugiej połowie 1978 roku, kiedy to dwaj wówczas nastoletni bracia Micky Geggus i Stinky Turner pochodzący z East Endu(robotniczej dzielnicy Londynu)postanowili dla zabicia czasu założyć zespół. Wkrótce dołączył do nich starszy o kilka lat basista Vince Riordan. Ich pierwszym wydawnictwem był singiel "Flares'n'Strippers" wydany w 1979 roku przez niezależną wytwórnię Small Wonder. Zespołem zainteresował się dziennikarz Garry Bushell, który został ich menadżerem i wraz z Jimmym Parsey'em-wokalistą Sham 69 wyprodukował kolejne single swoich podopiecznych. W 1980 r.za sprawą koncernu E.M.I. światło dzienne ujrzały aż dwa studyjne albumy niesfornch nastolatków z East Endu pod nieskromnie brzmiącymi tytułami:"The Greatest Hits Vol.1 i Vol.2" . Obydwa albumy należą dziś do kanonu punk rocka. Polscy fani mogą pamiętać utwór "Police Car", który pojawił na zielonej składance "Backstage Pass" wydanej w Polsce w drugiej połowie lat 80-tych. Z kolei kawałek "I am not a Fool" w następnej dekadzie został wykorzystany w reklamie firmy odzieżowej Levis.

Najlepiej sprzedającym się singlem Cockney Rejects okazał się hymn West Ham FC "Bubbles" dzięki, któremu zespół pojawił się po raz pierwszy i ostatni w programie Top Of The Pops.To był również początek problemów zespołu z kibicami innych drużyn piłkarskich, którzy systematycznie nawiedzali ich koncerty poza Londynem.

Kolejne wydawnictwa grupy to album koncertowy "The Greatest Hits Vol.3"; oraz prezentujący nieco bardziej rockowe oblicze "The Power & The Glory". Za sprawą producenta ich ostatniej płyty SteveChurchyarda znanego ze współpracy z U.F.O. grupa postanowiła nieco zmienić swe oblicze i skierować się ku metalowej publiczności. Kolejne albumy takie jak: "The Wild Ones" czy "Lethal" przechodzą bez echa co doprowadza do powolnego rozpadu grupy.

Na początku XXI wieku Cockney Rejects postanowili przypomnieć się starym fanom i wydali album „The Greatest Hits Vol.4”, który niejako stanowił powrót do punkowych korzeni. Vince'a Riordan'a na basie zastąpił Tony Van Frater założyciel i gitarzysta Red Alert udzielający się również w Red London i Angelic Upstarts. Kolejnymi wydawnictwami zespołu były albumy "Out Of The Gutter" oraz najnowszy wydany własnym sumptem w br."Unforgiven".