Po sukcesie albumu Hipertrofia oraz wielu występach na letnich festiwalach COMA wraca do ulubionych klubowych koncertów. Fani w całej Polsce będą mogli usłyszeć grupę na trasie podsumowującej dotychczasową działalność.
rock / punk - koncerty w Trójmieście
Repertuar obejmujący utwory z 3 albumów, będzie wzbogacony o kilka niespodzianek. Zespół wystąpi w miejscach, które podczas poprzednich tras dały się zapamiętać jako miejsca z niezwykłą atmosferą. Nowością w tej trasie będzie duży koncert halowy: 09 grudnia - Warszawa - Arena Ursynów. Całość będzie jak zwykle starannie oprawiona pod względem światła i dźwięku. Podczas tegorocznej trasy zostanie zrealizowane pierwsze w historii grupy koncertowe DVD, które ukaże się nakładem firmy Mystic Production.
Zespół Coma powstaje w czerwcu w 1998 roku z inicjatywy Dominika Witczaka. Po wielu miesiącach poszukiwań ustala się stały skład zespołu: Piotr Rogucki - wokal, Marcin Kobza - gitara, Dominik Witczak - gitara, Rafał Matuszak - gitara, Tomasz Stasiak - perkusja. Zespół podpisuje kontrakt fonograficzny i jesienią 2003 roku przystępuje do nagrania debiutanckiego albumu - Pierwsze wyjście z mroku. Płyta ukazuje się w maju 2004 i przynosi grupie wiele nagród. COMA zostaje laureatem 25 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, grupa wygrywa Festiwal Rockowy Węgorzewo 2004. Ponadto zespół otrzymuje nagrodę dziennikarzy oraz nagrodę publiczności. Debiutancki album zostaje także nagrodzony Fryderykiem w kategorii Album roku - rock. Druga płyta ukazuje się w maju 2006, pod tytułem "Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków" i już po tygodniu zajmuje I miejsce na oficjalnej liście sprzedaży. Jesienią 2006 zespół rusza w pierwszą dużą trasę promocyjną, podczas której otrzymuje Złotą płytę. Album przynosi COMIE dwa kolejne Fryderyki - w kategoriach Grupa roku oraz Album rocku rock/metal.
Rok 2007 wiąże się dla grupy poza tym z kilkoma innymi ważnymi wydarzeniami koncertowymi: Coma supportuje Pearl Jam na koncercie w Chorzowie, a także występuje na Metal Hammer Festival w Spodku razem z grupą Tool. Rok 2008 - "Hipertrofia".
Jesień 2008 upływa pod znakiem premiery trzeciego albumu grupy. Tuz przed tym COMĘ opuszcza wieloletni współpracownik, perkusista Tomek Stasiak. Miejsce za bębnami zajmuje Adam Marszałkowski. Obszerny, dwupłytowy album "Hipertrofia" zrodził się podczas dwutygodniowego jesiennego wyjazdu do Jaworek. W zaciszu górskim podczas codziennych prób powstało 90 procent materiału na nowy album. Potem przez cały rok trwało dopracowywanie kompozycji i tekstów oraz nagrania - produkcją płyty zajął się Tomek ZED Zalewski, na co dzień realizator dźwięku podczas tras koncertowych COMY. Płyta jest przykładem rzadko obecnie uprawianego gatunku koncept-albumu, gdzie cały materiał podporządkowany jest zgłębianiu jednego zagadnienia, którym w tym wypadku jest życie ludzkie, jako szeroko pojęta wola istnienia - od poczęcia aż do śmierci.
W listopadzie COMA wyrusza w trasę koncertową promującą nowy album. Grupa odwiedza największe ośrodki kulturalne w Polsce. Trasa obejmuje ponad dwadzieścia miast wypełniając sale po brzegi. Trasę COMY ogląda ponad 20 tys. widzów. Rok 2009 to dalsze koncerty promujące album. 25 stycznia 2009 COMA gra w radiowej Trójce, rozpoczynając II serię koncertów związanych z Hipertrofią. Grupa zostaje niedługo potem nagrodzona trzema Fryderykami - w kategoriach: Wokalista roku - Piotr Rogucki, Album roku - Rock, Grupa roku.
W czerwcu 2009 odbywa się wyjątkowy koncert - na gdańskiej starówce Coma z towarzyszeniem grupy pięćdziesięciu Filharmoników Gdańskich wykonuje najważniesze swoje utwory w orkiestrowej wersji. Obecnie - COMA wraca do klubów jesienna trasa koncertowa odwiedzi miejsca najbardziej lubiane przez zespół.