stat
Impreza już się odbyła
Aktualna impreza artysty
Cotton Wing - premiera płyty!
PATRONAT

Zapraszamy na koncert Cotton Wing - trójmiejskiej formacji rhythm & bluesowej, od lat zdeklarowanej muzycznie, która konsekwentnie kształtuje swój wizerunek.

jazz
Kup bilet
cze'24 12

środa, g. 20:00

Koncerty zespołu to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie muzyczne; to wybuchowa mieszanka rhythm & bluesa, soul, funk, rocka i country rodem zza oceanu. Cotton Wing wygrał najważniejsze polskie festiwale bluesowe, m.in. Rawa Blues ,Water Blues Festiwal, a w  2018 r. został nominowany do International Blues Challenge Memphis T.N. USA. W 2015 r. powstał autorski album zespołu "Fishing & Processing", który został bardzo dobrze przyjęty przez fanów i media w całej Polsce. Cotton Wing obecnie kończy prace nad swoim drugim albumem. Na koncercie z pewnością nie zabraknie nowych kompozycji.

blues / soul - koncerty w Trójmieście


COTTON WING to:
Robert Tyszka - wokal, harmonijka ustna
Piotr Augustynowicz - gitara
Adam Zagrodzki - perkusja
Tomasz Nowik - gitara basowa

Robert Tyszka
Muzyk, wokalista, harmonijkarz , autor tekstów. Urodzony w Gdańsku, gdzie zaczynał swoją muzyczną przygodę. Grał i śpiewał w Trójmiejskim zespole Canada. Zakochany w ortodoksyjnym stylu bluesa oraz pieśniach muzyki gospel, uczył się klasycznego brzmienia w Memphis, gdzie szukał korzeni, spotykając swoich idoli. Również współpracuje z zespołem Mietek Blues Band.

Piotr Augustynowicz
Gitarzysta, miłośnik dobrego bluesa, rock&rolla i country. Według czasopisma "Twój Blues" w ścisłej czołówce gitarzystów bluesowych w Polsce. Występował na licznych festiwalach w kraju oraz za granicą m.in. Rawa Blues (PL), Suwałki Blues Festival (PL), Gevarenvinkel Blues & Roots Festival (Belgia), Baltic MUSIC Festival (Szwecja), Rockabilly Day (Holandia), Chengdu International MUSIC SISTER Youth Festival ( Chiny).

Adam Zagrodzki
Perkusista. Współpracował z wieloma zespołami rozrywkowymi m.in. "Detko Band", "Vokoolski", "Zajazd", "Made In Heaven". Laureat indywidualnych nagród na festiwalach "Blues nad Bobrem", "Solówka", "Bluesroads". Występował m.in. na festiwalach jazzowych: "Internationales Dixieland Festival Dresden", "Hallevik Tradjazz Festival", "Jazzwoche Burghausen", "Old Jazz Meeting" w Iławie, "Sopot Molo Jazz Festival" oraz na wielu festiwalach bluesowych. Współpracuje z Krystyną Durys, zespołem , "Riverboat Ramblers" i "Sanacja".

Tomasz Nowik
Pochodzący ze Szczecinka gitarzysta basowy. Związany z Trójmiejską scena muzyczną od 2005 roku. Doświadczenie muzyczne zdobywał w kraju, i za granicą. Sprawnie porusza się w takich stylach muzycznych jak: jazz, funk, pop, rock. Blues jest ukojeniem dla jego muzycznego ADHD. Zarówno ciasny pub jak i sala koncertowa filharmonii nie są mu obce.

 

Przeczytaj także