Cross Mixed Zone Lotos Stadion Letni Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Cross Mixed Zone Gdańsk 2021 to impreza w ramach projektu Plażowa Letnia Atletyka. To zawody, które 11 lipca będą najważniejsze tego dnia, obok finału piłkarskich Mistrzostw Europy. Na plaży w Brzeźnie, na Lotos Stadionie Letnim Gdańsk, sportowe wyzwanie podejmą - w kategorii Open - prawdziwi twardziele, bywalcy boxów crossfitowych, dla których benchmarki i workouty to chleb powszedni. Startujemy o godzinie 11.00. Zapraszają Miasto Gdańsk, Crossfit Stocznia i mass events.

lis 11

czwartek, g. 10:00 - 13:00

Gdańsk

29 maja - 31 grudnia 2021, g. 11:00, 12:30, 14:00

Cross Mixed Zone Gdańsk 2021 to - jak nazwa wskazuje - atletyczne wyzwanie dla duetów mieszanych w kategorii Open. Każda z dwuosobowych drużyn złożona będzie z kobiety i mężczyzny. Do rywalizacji zgłosiło się 16 mikstów. Impreza ma formułę open, na specjalnie ułożonym torze każdy duet będzie się musiał zmierzyć z kilkunastoma konkurencjami i wykonać ćwiczenia w jak najlepszym czasie. W ruch pójdą między innymi kettlebell, sztangi czy hantle, w użyciu będzie klatka, ale przede wszystkim głowa, ręce i nogi. Praca mózgu w połączeniu z pracą mięśni. Na plaży, w letniej nadmorskiej scenerii, przy - miejmy nadzieję - świecącym słońcu. To będzie wielkie atletyczne wyzwanie. Rywalizacja odbędzie się systemem eliminacji. Po pierwszej fazie - 2 workoutach - w grze zostanie połowa drużyn. Po następnym workoucie półfinałowym - cztery najlepsze miksty zakwalifikują się do wielkiego finału. Tam po kolejnym workoucie poznamy zwycięzców. Dla najlepszych przewidziano
nagrody.

Wymagania wobec uczestników? Pozytywne nastawienie i choćby minimalne umiejętności. Weryfikacją zawodników zajęli się fachowcy z Crossfit Stocznia - partnera przedsięwzięcia, który będzie sprawował nadzór merytoryczny nad imprezą. Będzie też właściwa oprawa muzyczna, konferansjerska i przede wszystkim dobra atmosfera. Cross Mixed Zone Gdańsk 2021 to wydarzenie atrakcyjne w odbiorze dla każdego, promujące zdrowy styl życia i zachęcające do aktywności. Oprócz rywalizacji sportowej przewidziano także - w ramach projeku Plażowa Letnia Atletyka - porady trenerów personalnych i dietetyków dla dosłownie każdego oraz możliwość sprawdzenia przez każdego swoich sił w ćwiczeniach na świeżym powietrzu. Wszystko bezpłatnie, w ramach całej imprezy - oczywiście z zachowaniem zasad dystansu społecznego i bezpieczeństwa.

To co? Widzimy się 11 lipca na plaży w Brzeźnie? Nie wyobrażamy sobie Cross Mixed Zone Gdańsk 2021 bez Państwa udziału. Zapraszamy razem z Miastem Gdańsk oraz Crossfit Stocznia i innymi naszymi partnerami. Wstęp dla kibiców jest wolny.