Cuarteto Re!Tango - Milonga Oliwski Ratusz Kultury Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Cuarteto Re!Tango - Milonga

pop

Zapraszamy o Oliwskiego Ratusza Kultury na występ znakomitego kwartetu Cuarteto Re!Tango, który podczas koncertu 5 lutego zaprezentuje argentyńską muzykę złamanych serc - tanga.

"Tango to smutek, który się tańczy"... Enrique Santos Discépolo. 
Ta muzyka, pełna nostalgii, pożądania i napięcia dramatycznego, jak blues w Stanach Zjednoczonych, często wyraża smutek i cierpienie, a jednak triumfuje przeżywając wielki renesans na całym świecie.

pop - koncerty w Trójmieście


Milonga Baltica - tak nazywała się założona w 2003 r. przez Pawła A. Nowaka formacja grająca tango, w której krystalizował się styl i myślenie o przekazie emocjonalnym tej muzyki. Zespół ewoluował i w 2019 r. nowy skład przyjął nazwę Cuarteto Re!Tango.

Klasycznie wykształceni muzycy zespołu Cuarteto Re!Tango fenomen tanga zgłębiają od lat, delektując się nie tylko jego ciemnymi barwami. Efektem tych doświadczeń i setek godzin spędzonych w studiu i na estradzie jest niniejszy krążek (Milonga). Zawiera ulubione kompozycje miłośników tanga na całym świecie, wyzwolone z trywialności, grane z dojrzałością i pietyzmem, gdzie każdy dźwięk ma swoja wagę, a efekt wywołuje dreszcze! Argentyńska muzyka złamanych serc w interpretacji Cuarteto Re!Tango zachwyca nie tylko niecodzienna wirtuozeria, ale także wyczuwalnym zaangażowaniem i szczerością wyrazu. Oni oddychają w rytmie tanga! Dorota Lulka.