Cyklo Gravel Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Cyklo Gravel Opinie (2)

  • sobota, 28 sierpnia, godz. 06:00
  • Lokalizacja
    Gdańsk
  • Bilety
    200 zł, w przedsprzedaży  160 - 180
gru 4-5

sobota - niedziela, g. 08:00- 19:00

sty 20-23

czwartek - niedziela

Gdańsk, Sopot,
W ostatni weekend wakacji zapraszamy Was do Gdańska, skąd wyruszymy na gravelową przygodę po Kaszubach. Dwa dystanse do wyboru: 100km i 190km po najpiękniejszych zakątkach gravelowych w okolicy Trójmiasta. Tym razem naszym absolutnym priorytetem jest dobra zabawa na trasie i dojechanie z powrotem do Gdańska.

ZapisyCYKLO Gravel to wielka przygoda gravelowa dedykowana wszystkim pozytywnie zakręconym rowerzystom. To całodzienna jazda po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym i Kaszubach, po drogach leśnych, gruntowych, polnych - bezpiecznie, z dala od ruchu samochodowego. Jazda po drogach asfaltowych jest ograniczona do absolutnego minimum.

Rower gravelowy zdobywający niesamowitą popularność w ostatnich latach będzie tutaj najlepszym rozwiązaniem, jednak nie ograniczamy się tylko do tego typu roweru, zapraszamy oczywiście również osoby na rowerach przełajowych, MTB i innych - takich, które poradzą sobie na tego typu drogach.

Dystans krótszy jest idealny dla osób, które chcą spróbować jazdy "trochę" dłuższej niż 2 - 3 godzinna jazda po najbliższej okolicy. W trakcie tych 120 kilometrów zobaczycie piękne miejsca zarówno w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym jak i na Kaszubach. Będzie sporo miejsc, które będziecie pokonywać na niesamowitych "autostradach" gravelowych nie mijając w tym czasie żadnego auta, a o to przecież tutaj chodzi. ! Spokojnie - na bufecie w Kartuzach będzie okazja do odpoczynku, małej regeneracji i uzupełnienia kalorii.

Dystans dłuższy to z kolei propozycja dla osób, które już spróbowały kilkugodzinnej jazdy, mają ochotę na więcej ale z kolei wszelkiego rodzaju ultra to jednak za dużo.

Można powiedzieć, że trasa prowadzi dookoła Trójmiasta i umówmy się - to koło jest tu całkiem spore. Limit czasu to całe 16h, poza tym - Wy również zatrzymujecie się w Kartuzach na uzupełnienie "paliwa".

Możecie być spokojni o Wasze bezpieczeństwo, dzięki lokalizatorom w każdej chwili będziecie widoczni na dedykowanej stronie www. Wiemy, że to nie to samo widowisko co wyścig cross-country na krótkich pętlach ale dzięki temu Wasza rodzina, znajomi i my również będziemy wiedzieli dokładnie na którym podjeździe akurat jesteście.

To impreza na ukończenie, to właśnie powrót do Gdańska będzie dla Was wszystkich nagrodą za cały dzień jazdy. Dla osób, które jednak potrzebują rywalizacji - wprowadzamy klasyfikacje generalną na długim dystansie i nagrodzimy TOP 3 kobiety i mężczyzn Pucharami oraz nagrodami za najszybszy czas przejazdu.

Zarówno jeden, jak i drugi dystans to wielkie wyzwanie. Które z nich podejmiesz?

Jeśli masz ochotę spędzić ostatnią sobotę wakacji w przepięknych terenach z osobami równie zakręconymi jak Ty na punkcie rowerów - musisz być z nami w Gdańsku!