stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Czerwony Tulipan Opinie (1)

CZERWONY TULIPAN powstał w 1985 roku w Olsztynie.
Zespół CT to pięć artystycznych indywidualności:

lip 28

niedziela, g. 18.00

bilety 45 zł
Kup bilet
lis'25 30

niedziela, g. 18:00

Sopot,
bilety 130 zł
Kup bilet

Stefan Brzozowski

 - kompozytor , wokalista , gitarzysta  i "szef" odpowiedzialny za profil artystyczny zespołu;

pop - koncerty w Trójmieście


Ewa Cichocka - recytatorka , wokalistka , tancerka , aktorka - artystka posiadająca rzadki talent aktorski z dużym wyczuciem komizmu;
Krystyna Świątecka - wokalistka i flecistka - zamknięta w sobie, oszczędna w środkach, wzruszająca liryzmem, uduchowiona;

Andrzej Czamara - gitarzysta solowy - stopiony całkowicie z gitarą , którą opanował perfekcyjnie;
Andrzej Dondalski - gitarzysta basowy z "rockowym rodowodem"
(tak scharakteryzował zespół Czerwony Tulipan miłośnik i przyjaciel zespołu)

Czerwony Tulipan tworzy i śpiewa piosenki artystyczne. Są to zazwyczaj piosenki literackie - poetyckie oraz satyryczne. Zespół współpracował niegdyś z "Kabaretową Sceną Trójki", należy do "Krainy Łagodności". Gra koncerty w całej Polsce. Koncertował w Europie (Francja, Niemcy, Anglia, Belgia, Rosja, Szwecja, Austria, Węgry, Litwa , Ukraina), był z koncertami w USA i w Kanadzie.
Związany z Olsztynem oraz Warmią i Mazurami. Inicjuje koncerty oraz przeglądy i festiwale na terenie Warmii i Mazur.
Brał udział w wielu programach radiowych i telewizyjnych.
Nagrał i wydał 15 płyt CD (wydawcą jest MTJ) oraz w 2008 roku album DVD (z płytą CD) zatytułowany "OBRAZY  i obrazki" - koncert na zamku w Olsztynie.
Najnowsza płyta z 2020 roku nosi tytuł "Piękno" - the best i została wydana w roku jubileuszowym, na 35-lecie zespołu Czerwony Tulipan.

Świat wokół nas wciąż się zmienia. Zmieniają się ludzie. Tym, co jest stałe, co nas otacza i co jest w nas, wciąż intryguje, przyciąga i do czego wciąż powracamy jest piękno. Od nas zależy jak widzimy otaczającą rzeczywistość. Każdy z nas nadaje sens i moc wszystkim wartościom - swoją myślą, mową i uczynkiem, dlatego tak ważne jest, jak odbieramy, jak postrzegamy i interpretujemy ten świat. Piękno jest drogą. Idąc drogą piękna będziemy mieli piękne życie. Zapraszamy na koncert zatytułowany: "Piękno", czyli wędrówkę z zespołem Czerwony Tulipan na 50-lecie Artystycznej Działalności Stefana Brzozowskiego .