Patronat

Cztery pory roku (9 opinii)

teatr dla dzieci
Bilety
38 - 40
wystawia:
Miejski Teatr Miniatura
czas trwania:
45 min. (razem z zabawą po spektaklu)
data premiery:
27 października 2019
7.4
38 ocen
Oceniasz 5/10

Wybrane przedstawienie

  • Bilety
    Cena normalna: 40 zł
    Cena ulgowa: 38 zł
    sty 25
    Sobota, 25 stycznia
    godz. 10:00, 12:00
    Lokalizacja
    Teatr Miniatura - Wrzeszcz
    Gdańsk, al. Grunwaldzka 16

Pozostałe terminy

Informacja o biletach

Bilety normalne: 40 zł, bilety ulgowe: 38 zł
Bilety grupowe (powyżej 10 osób): 35 zł
Cztery pory roku

Sala Prób
Spektakl dla najnajów (1-3 lat).

Miniatura uruchamia Scenę Najnajów, którą co sezon będziemy wzbogacać nowym spektaklem dla najnajmłodszych widzów - od pół roku do 3 lat. Chcemy, żeby pierwsze spotkanie z teatrem robiło duże wrażenie i zachęcało maluchy do kolejnych teatralnych przygód.

Dzieci wyruszają w podróż odbywającą się w rytmie następujących po sobie pór roku, podczas której mogą doświadczyć świata natury, jego dźwięków i barw odbieranych wszystkimi zmysłami.

"Cztery pory roku" realizuje dobrze znany w teatrze najnajowym Tomasz Maśląkowski, którego przedstawienia są świetnie odbierane zarówno przez małych widzów, jak i towarzyszących im dorosłych, bawiąc abstrakcyjnym humorem przy wykorzystaniu m.in. przedmiotów codziennego użytku. W ten sposób oswajają z teatralnym sposobem budowania świata i pobudzają wyobraźnię.

Scenariusz, scenografia i reżyseria: Tomasz Maśląkowski
Muzyka: Antonio Vivaldi
Choreografia: Ula Zerek

Występują: Edyta Janusz-Ehrlich, Piotr Kłudka, Piotr Srebrowski

---

Tomasz Maśląkowski
Lalkarz, aktor, absolwent Wydziału Lalkarskiego wrocławskiego oddziału PWST w Krakowie. Od 2002 roku aktor we Wrocławskim Teatrze Lalek. Zagrał tam w ponad dwudziestu spektaklach, m.in. w "Po sznurku", "Ferdydurke", "Zemście", "W środku słońca gromadzi się popiół", "Piekło - niebo". Jest także współzałożycielem, reżyserem i aktorem grupy teatralnej i fundacji LALE.Teatr, z którą zrealizował m.in. spektakle "Podłogowo", "Ściana. Banana", "Kręcipupa". Wykłada na PWST.

Ula Zerek
Tancerka, performerka, choreografka, artywistka wywodząca się z trójmiejskiej sceny tanecznej. Pracuje na granicy form tańca, teatru i performance. W jej pracach taniec przenika się z innymi językami artystycznych wypowiedzi. Współpracowała z Teatrem Dada von Bzdülöw, z którym na przestrzeni lat realizowała spektakle. We współpracy z Tobiasem Pflugiem tworzy kolektyw performatywny Safe & Sound. Jest autorką choreografii do spektakli dla dzieci "Tam i tu" (2013, Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku) i "Sześciu służących" (2018, Olsztyński Teatr Lalek, reż. Michał Derlatka). Stypendystka m.in. Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Gdańska, Marszałka Województwa Pomorskiego i Arts Station Foundation, Fundacji Ciało/Umysł. Laureatka programu rezydencja/premiera 2009 w Klubie Żak i Sztormu Roku 2009 (nagroda przyznawana przez "Gazetę Wyborczą Trójmiasto") w kategorii teatr oraz film i multimedia. Współzałożycielka Fundacji Polka dot - współorganizatora Polskiej Platformy Tańca 2019 w Gdańsku.

Recenzja Trojmiasto.pl